Sala ginastyczna w PSP 31

i

Autor: Łukasz Wójcik/ UM Radom

Uczniowie PSP 31 w Raodmiu od września z nową salą gimnastyczną !

2021-07-21 10:11

Zakończyła się budowa sali gimnastycznej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 31 przy ulicy Białej. To nowoczesny obiekt, z boiskiem o wymiarach 20 na 40 metrów, pełnym wyposażeniem, trybunami i zapleczem sanitarnym.

W nowej sali gimnastycznej  mogą odbywać się lekcje wychowania fizycznego dla trzech grup. Obiekt jest też przygotowany do organizacji różnego typu zawodów sportowych.

- Mam nadzieję, że ta sala gimnastyczna da nowe możliwości rozwoju samej szkole, a także lokalnej społeczności, która będzie mogła korzystać z tego obiektu. Marzy mi się również, by mogły rozwijać swoją działalność szkółki sportowe, aby radomska siatkówka i koszykówka, które są reprezentowane na najwyższym szczeblu krajowych rozgrywek, miały cały czas dopływ młodych zawodników pochodzących z Radomia - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Przypomnijmy, że w poprzednich latach o nowe sale gimnastyczne wzbogaciły się też PSP nr 29 na Kapturze, PSP nr 33 przy ul. Kolberga i PSP nr 15 przy ul. Kieleckiej.

Od lat mocno stawiamy na rozwój sportu. Każdego roku przeznaczamy znaczące kwoty na szkolenie dzieci i młodzieży, ale musimy pamiętać, że sport zaczyna się na poziomie szkół podstawowych i tutaj ta infrastruktura jest niezwykle ważna. Dlatego bardzo się cieszę, że powstał kolejny nowoczesny obiekt, w którym dzieci będą mogły uprawiać wiele różnych dyscyplin sportu - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Budowa nowej sali gimnastycznej na Glinicach kosztowała 6 mln złotych.

Źródło: Uczniowie PSP 31 w Radomiu od września z nową salą gimnastyczną !