Ulica Skarbowa do generalnego remontu! Ruszają "czynówki"

2021-05-17 14:25

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił przetarg na remont pierwszej w tym roku ulicy w ramach tzw. "czynówek". Są to inwestycje realizowane w porozumieniu z mieszkańcami.

Ulica Skarbowa otwiera tegoroczne "czynówki". Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił przetarg na wyremontowanie drogi. To inwestycja realizowana w porozumieniu z mieszkańcami.

W założeniu ulica Skarbowa ma być wyremontowana od podstaw.

Wykonana zostanie nowa podbudowa, nawierzchnia z kostki, wybudowana zostanie także nowa kanalizacja, a całość oświetlą nowe lampy. Długość tej drogi to blisko 400 metrów - powiedział Dawid Puton, rzecznik MZDiK.

To jednak nie jedyna inwestycja w ramach tzw. "czynówek".

Przed nami jeszcze Racławicka i Sosnowa, a także ulica Jagodowa, Limanowskiego 80, Kusocińskiego i 11 listopada od numeru 22 do numeru 26 - dodaje Puton.

Będą także remonty w ramach innych programów MZDiK. W ramach Radomskiego Programu Chodnikowego wyremontowana zostanie droga dla pieszych na ulicy Niedziałkowskiego.

Do tej inwestycji zgłosiło się 9 firm. Najdroższą propozycja opiewa na blisko 295 tysięcy złotych. Najtańsza to ponad 159 tysięcy złotych. MZDiK na to zadanie miał przygotowane 200 tysięcy złotych. O tym, kto wyremontuje chodnik wzdłuż Niedziałkowskiego będziemy wiedzieć za około trzy tygodnie - powiedział rzecznik MZDiK. - Poznamy też firmy, które chcą utwardzić ulicę Starachowicką w ramach Radomskiego Programu Drogowego. Dokładniej ulicę Starachowicką od numeru 19 do numeru 21. Ten proces przetargowy ruszył już na dobre i mamy nadzieję, że nic już go nie zatrzyma.

Łącznie w tym roku w ramach programu ma zostać utwardzonych siedem ulic. MZDiK na realizację programu przeznaczył w tym roku 2 miliony złotych.

Gwara policyjna. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to:
Źródło: Ulica Skarbowa do generalnego remontu! Ruszają "czynówki"