Urząd Statystyczny podsumowuje pierwsze dni spisu na Mazowszu. Jak wypadł Radom?

2021-04-12 15:04 Jakub Białczak
NSPLiM 2021
Autor: GUS

Urząd Statystyczny w Warszawie podsumowuje dotychczasowy przebieg Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań na Mazowszu. Do tej pory w Radomiu spisało się 5 tysięcy mieszkań, w całym województwie już 131 tysięcy.

Obowiązek spisowy wypełniło do tej pory ponad 5,6% mieszkańców województwa. To daje Mazowszu pozycję na podium, obok mieszkańców województwa śląskiego i wielkopolskiego. Do końca kwietnia można dokonać samospisu przez internet lub infolinię. W maju rozpoczną pracę rachmistrzowie.

- Analiza pierwszych dni spisu wskazuje, że w samospisie w województwie mazowieckim prym wiodą mieszkańcy dużych i średnich miast. Widać też wyraźną różnicę między regionem warszawskim stołecznym a pozostałą częścią województwa. Mieszkańcy stolicy i otaczających ją gmin spisują się przez Internet znacznie chętniej od społeczności z obszarów pozametropolitalnych, informuje US w Warszawie.

Rachmistrzowie będą w pierwszej kolejności dzwonić do osób niespisanych, gdy pozwoli na to sytuacja pandemiczna rozpoczną prace w terenie. - Numery telefonów, przekazane na mocy ustawy o Narodowym Spisie Powszechnym, pochodzą od operatorów telefonicznych. Do czasu zmniejszenia zagrożenia epidemicznego rachmistrzowie nie będą prowadzić wywiadów bezpośrednich, informuje US w Warszawie.

Więcej informacji na temat spisu znajdziecie tutaj. Infolinia spisowa: 22 279 99 99. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 potrwa do 30 września.

Sonda
Czy badano Cię na obecność koronawirusa?
Źródło: Urząd Statystyczny podsumowuje pierwsze dni spisu na Mazowszu. Jak wypadł Radom?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany