Medale

i

Autor: Źródło: facebook.com/AmericanCornerRadom

Kultura

W galerii radomskiej "Łaźni" można oglądać wystawę poświęcona historii współpracy Polski i USA w zakresie lotnictwa

2024-04-22 13:42

Wystawa o wspólnej przeszłości obu krajów będzie dostępna do 10 maja przy ul. Traugutta 31/33. Więcej o tym w artykule.

To wystawa która zabiera w podróż po historii. Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria Łaźnia razem z American Corner Radom zapraszają na wspólnie zorganizowaną ekspozycję "Współpraca Polsko-Amerykańska w Dziedzinie Lotnictwa od 1917 roku". Z wystawy można m.in. dowiedzieć się więcej o walkach polaków o swoją niepodległość. Przedstawiany jest także udział pilotów Stanów Zjednoczonych w bitwach które rozgrywały się w 1920 roku podczas wojny polsko-bolszewickiej.

Ekspozycja pokazuje też dzieje pilotów obu krajów w okresie II Wojny Światowej oraz współprace w dziedzinie lotnictwa Polski i USA po dołączeniu przez nasz kraj do Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego. Poza tym na wystawie znajdują się eksponaty w postaci symboli związanych z integracją polaków z NATO, a także medale amerykańskie odznaczenia wojskowe z różnych okresów historycznych. Wspomniane eksponaty pochodzą z prywatnej kolekcji Mirosława Borowskiego, który jest m.in. działaczem społecznym i propagatorem historii.

Wystawę można oglądać w galerii radomskiej Łaźni przy ul. Traugutta 31/33 do 10 maja.

Źródło: W galerii radomskiej "Łaźni" można oglądać wystawę poświęcona historii współpracy Polski i USA w zakresie lotnictwa