hotel

i

Autor: pixabay

W Iłży powstanie hotel

2022-07-13 9:43

Do 2025 roku ma powstać w Iłży hotel, zapewniający nie tylko nocleg dla turystów odwiedzających gminę, ale mający zapewnić również liczne atrakcje, w tym zimowy ogród, czy tarasy widokowe. Hotel ma powstać w nieużytkowanym budynku gminy i przez nią ma być również zarządzany.

Ogród zimowy, sale zabaw dla dzieci, czy tarasy widokowe - mowa o hotelu, który ma powstać w Iłży. Gmina planuje na ten cel zaadoptować jeden z nieużywanych budynków. - Planujemy rozbudowę tego obiektu - mówi Przemysław Burek, burmistrz Iłży:

Hotel to jest budynek, który od 30 lat był budowany, niedokończony. My chcemy go zaadoptować na potrzeby hotelowe. W tym roku jesteśmy na etapie projektowania tego budynku, przebudowy oraz jego rozbudowy. Jak tyko dostaniemy dokumentację projektową chcemy ruszyć z budową. Oczywiście uzależnione to jest od wszystkich kosztów. Chcemy również, aby obiekt był zarządzany przez jedną z naszych jednostek gminnych.

Inwestycja ma zostać współfinansowana ze środków jakie gmina otrzymała w ramach Polskiego Ładu. Hotel, według założeń inwestorskich, ma zostać oddany do użytku w 2025 roku.