W Miejskiej Bibliotece Publicznej można oglądać wystawę  „Moje największe marzenie”

i

Autor: Źródło: Materiał Prasowy

Kultura

W Miejskiej Bibliotece Publicznej można oglądać wystawę „Moje największe marzenie”

2023-09-14 14:12

Na ekspozycji prezentowane są prace dzieci przebywających w pieczy zastępczej. Więcej o tym w artykule.

Pokazują swoje umiejętności ale również pragnienia. W Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Piłsudskiego można oglądać wystawę "Moje największe marzenie". Na ekspozycji prezentowanych jest 60 prac plastycznych których autorami są dzieci przebywające w pieczy zastępczej. Dzieła młodych artystów powstały z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Ekspozycja ma być docenieniem ich twórczości ale nie tylko:

Chcemy także promować rodzicielstwo zastępcze na terenie naszego miasta jako najlepszą formę opieki nad dziećmi, które z różnych przyczyn nie mogą przebywać pod opieką swoich rodziców. –Powiedział Marcin Gierczak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu. 

Marzenia prezentowane przez dzieci są bardzo zróżnicowane:

Niektórzy mali artyści marzą o tym, aby zostać piłkarzem czy policjantem. Dziewczynki chcą być księżniczkami bądź baletnicami, a nawet polecieć w kosmos. Ale pojawiły się też marzenia chwytające za serca. 10-letnia Julita napisała na swojej pracy, że jej marzeniem jest zostać z tą rodziną. - Czytam w informacji prasowej

Wystawę można oglądać do końca września w siedzibie MBP przy ul. Piłsudskiego 12. Warto wspomnieć, że obecnie na terenie Radomia przebywa w pieczy zastępczej 358 dzieci. MOPS cały czas poszukuje kandydatów m.in. do pełnienia funkcji zawodowych rodzin zastępczych.

Źródło: W Miejskiej Bibliotece Publicznej można oglądać wystawę „Moje największe marzenie”