Zamek w Iłży

i

Autor: A.B

W niedziele MAZOpiknik w Iłży

2022-07-26 9:52

Jarmark z wyrobami regionalnymi, konkursy, warsztaty, gry wielkoformatowe oraz miasteczko zdrowia - na te i wiele innych atrakcji mogą liczyć uczestnicy MAZOpikniku na zamku w Iłży. Organizatorem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Jarmark, konkursy oraz muzyka na żywo, na te i wiele innych atrakcji mogą liczyć uczestnicy MAZOpikniku, który już 30 lipca na zamku w Iłży. Organizatorem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. - Staramy się promować Mazowsze jako region turystyczny - mówi Rafał Rajkowski, wicemarszałek Mazowsza:

Staramy się przekonać mieszkańców do większej aktywności, do zwiedzania bliskich sobie miejsc, bo tak naprawdę stanowimy taką wspólnotę ponad 5 milionów mieszkańców, a wielu z nas nie zna po prostu tych atrakcji, które są ulokowane w województwie mazowieckim.

Wcześniej MAZOpikniki odbyły się w Ciechanowie i Płocku. - Oprócz wielu atrakcji, na miejscu, które zawsze organizujemy na pikniku, tworzymy też strefę zdrowia, gdzie można wykonać badania - mówi Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora departamentu kultury, promocji i turystki w urzędzie marszałkowskim:

Na MAZOpikniku w Iłży również będzie duża wyspa zdrowia, gdzie w tym podstawowym zakresie będzie można zadbać o swoje zdrowie. Na miejscu będzie można zmierzyć poziom cukru, czy cholesterol, będzie można także zmierzyć swoją saturację.

MAZOpiknik na zamku w Iłży już w najbliższą sobotę tj. 30 lipca. Start godzina 11. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.