Radomalia

i

Autor: Źródło: facebook.com/RADomalia

Kultura

W przyszłym tygodniu ruszają Radomalia czyli radomskie Juwenalia!

2024-05-17 13:29

Radomska Wiosna Studencka odbędzie się w dniach 23-25 maja, a w jej programie przewidziano m.in. turnieje sportowe i koncerty w tym występ zespołu Łydka Grubasa. Więcej o tym w artykule.

Coraz bliżej do obchodów wiosny studentów w naszym mieście. 23 maja rozpoczynają się radomskie Juwenalia czyli Radomalia. Ich organizatorem jest Samorząd Studencki Uniwersytetu Radomskiego. Święto studentów będzie odbywać się przez trzy dni. W czwartek Radomalia zaczną się od turniejów zamiast korowodu, którego w tym roku nie będzie. Decyzja o zrezygnowaniu z przemarszu studentów wynika z małego zainteresowania nim na ubiegłorocznej edycji. Pierwszego dnia studenckiej wiosny będzie można także spróbować swoich sił na torze przeszkód URADowany Ninja i speed friendingu.

Na drugi dzień zaplanowana jest gra miejska i koncerty dla fanów mocniejszych brzmień. Głównym wykonawcą piątkowych występów będzie zespół Łydka Grubasa. Z kolei koncerty w klimatach hip-hopowych odbędą się w sobotę, a poprzedzą je różne atrakcje w tym warsztaty z beatboxu czy dj-ingu. Tego dnia gwiazdami sceny będą raperzy TPS i Słoń. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Radomaliów jest wolny. Szczegółowy program radomskiej wiosny studenckiej znajdziecie poniżej:

Źródło: W przyszłym tygodniu ruszają Radomalia czyli radomskie Juwenalia!