Sala medytacyjna w PSP nr 4 w Radomiu.

i

Autor: Łukasz Zawistowski, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Radomiu.

W PSP nr 4 w Radomiu powstała sala medytacyjna

2022-10-17 11:55

Będą medytować, żeby skuteczniej zdobywać wiedzę. W Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Radomiu powstała sala medytacyjna, która ma wspierać uczniów w regulacji negatywnych emocji.

Medytacja jako metoda na skuteczne zdobywanie wiedzy - z taką propozycją do uczniów wyszła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Radomiu. W placówce powstała specjalna sala medytacyjna z której mogą korzystać uczniowie. - Zależy nam, aby nasi podopieczni, ale również kadra potrafili się relaksować - mówi Łukasz Zawistowski, dyrektor placówki:

Powstało takie specjalne pomieszczenie u nas w szkole, gdzie o wyznaczonych godzinach i wyznaczone dni, osoby chętne, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mogą pomedytować, mogą się zrelaksować. Można się wyciszyć się w bardzo fajny i przyjemny sposób.

- Wyciszony spokojny umysł chłonie szybciej wiedzę - dodaje Zawistowski:

Jak mówią podstawy neurodydaktyki, w życiu się niczego nie nauczymy, jeśli będziemy zdenerwowani, czy pod wpływem jakiś negatywnych emocji, więc najpierw trzeba się wyciszyć, dopiero wtedy ze spokojnym umysłem można się czegokolwiek nauczyć.

W placówce powstało również wirtualne laboratorium chemiczne, a także pracownia do zajęć techniki wyposażona między innymi w drukarkę 3D.

Uczniowie PSP nr 4 wzięli również udział w międzynarodowym projekcie Super moce w nauce, gdzie odwiedzali szkoły partnerskie min we Włoszech czy Hiszpanii. Głównym celem projektu było przybliżenie uczniom metod skutecznego uczenia się.