W Radomiu odbędą się kolejne edycje Radomskiej Wiosny Literackiej i Targów Wydawnictw Regionalnych

i

Autor: Karol Pakosz

Kultura

W Radomiu odbędzie się 46. Radomska Wiosna Literacka i 10. Targi Wydawnictw Regionalnych

2024-04-18 14:41

Podczas festiwalu uczestnicy będą mogli wziąć udział w różnych atrakcjach w tym grze miejskiej czy spotkaniach z pisarzami. Więcej o tym w artykule.

Ponownie będą między innymi promować czytelnictwo. Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu organizuje 46. edycję Radomskiej Wiosny Literackiej. Wydarzeniu będą też towarzyszyć Radomskie Targi Wydawnictw Regionalnych. Jest to ich dziesiąta edycja. Podobnie jak w ubiegłym roku, podczas festiwalu mają odbyć się różne wydarzenia związane z literaturą.

W ramach Wiosny Literackiej będą odbywać się spotkania i dyskusje poświęcone różnym publikacjom i pisarzom. Będzie można także wziąć udział w spotkaniach z autorami ksiażek które są nieodłącznym elementem festiwalu. Tym razem zaproszeni zostali m.in. Katarzyna Puzyńska, Jacek Dukaj, Agnieszka Jelonek czy Sylwia Chutnik.

Chętni mogą także wziąć udział w wydarzeniach które będą luźniej związane z literaturą. W programie znajduje się m.in. piknik z muzyką na żywo, a także fabularyzowana gra miejska które zorganizują członkowie Stowarzyszenia Droga Mleczna. Przygotowane będą też atrakcje dla dzieci w tym warsztaty edukacyjne. MBP planuje przedstawić szczegółowy program festiwalu w połowie maja.

Radomska Wiosna Literacka odbędzie się w dniach od 8 do 12 czerwca, a Radomskie Targi Wydawnictw Regionalnych między 8 a 9 czerwca. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.

Źródło: W Radomiu odbędzie się 46. Radomska Wiosna Literacka i 10. Targi Wydawnictw Regionalnych