Rajd Mikołajów 2022

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

W Radomiu odbędzie się kolejny Mikołajkowy Rajd Uśmiechu

2023-11-30 11:04

Grupa radomian przebranych za mikołajów odwiedzi radomskie szpitale by podzielić się uśmiechem z pacjentami. Co będzie się działo w ramach akcji? O tym w artykule.

Ponownie chcą podzielić się z pacjentami radością i pozytywną energią. W najbliższą sobotę, czyli 2 grudnia odbędzie się w Radomiu Mikołajkowy Rajd Uśmiechu. Grupa ok. 30 mikołajów odwiedzi trzy radomskie szpitale: będą to placówki przy ul. Tochtermana i Aleksandrowicza a także Centrum Onkologii na Wacynie.

Co zaplanowali mikołaje? Pod oknami szpitali pojawią się udekorowane auta i ogromny baner "Jesteśmy z wami", a po śpiewaniu dla pacjentów zostaną przekazane upominki i kartki zrobione przez prawie 2000 uczniów szkół i przedszkoli.

W tym roku naszą akcję również zaczynamy na początku grudnia. Jest to okres wyczekiwania i nadziei. Z tymi, którzy muszą być w tym okresie w szpitalu, chcemy podzielić się swoją obecnością, radością i przesłać im maksymalną ilość pozytywnej energii, która płynie prosto z naszych serc. - Powiedział Jacek Żyła, organizator.

Po odwiedzeniu placówek medycznych zaplanowany jest finał akcji na który mikołaje zapraszają radomian by razem śpiewać świąteczne piosenki. Jak już wspomnieliśmy, akcja odbędzie się w sobotę, a jej finał będzie miał miejsce o godz. 17.00 na parkingu przy ul. Toruńskiej 1.

Źródło: W Radomiu odbędzie się kolejny Mikołajkowy Rajd Uśmiechu