Będą wspierać zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.

i

Autor: pixabay

W Radomiu powstanie miejsce wspierające zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.

2022-11-29 11:59

Gdzie w Radomiu przyjmuje psycholog dziecięcy? Z jakim problemem udać się do psychiatry? Jak wesprzeć dzieci i młodzież w zdrowiu psychicznym? Odpowiedzi na te pytania będzie można znaleźć w powstającym w Radomiu przy ulicy Kilińskiego Punkcie Informacyjno Edukacyjnym. Placówka powstaje z inicjatywy Stowarzyszenia Kombinat Aktywności Społecznej.

Radom odpowiada na potrzeby emocjonalne dzieci i młodzieży. Stowarzyszenie Kombinat Aktywności Społecznej zamierza uruchomić na terenie miasta Punkt Informacyjno Edukacyjny. Będzie on mieścić się przy ulicy Kilińskiego w Radomiu. - Naszym celem jest koordynowanie wsparcia psychicznego dla dzieci i młodzieży - mówi Konrad Budzyński, ze stowarzyszenia:

Będziemy udzielać informacji na temat tego, gdzie skorzystać z profesjonalnej pomocy psychologicznej, bądź psychiatrycznej w Radomiu, w zależności od problemu z jakim się zmagamy. Chcemy udzielać tych informacji młodzieży, która się do nas zgłosi, ale także chcemy wspierać ich rodziców, którzy chcieliby w jakiś sposób chcieliby dotrzeć do swoich dzieci i wesprzeć je w ich kryzysach emocjonalnych.

- Zamierzamy również podejmować działania interwencyjne – dodaje Budzyński:

W placówce będą dyżury wolontariuszy, przeszkolonych w zakresie wspierania. Teraz właśnie odbywamy szkolenie wolontariuszy, które potrwa do końca roku. Będą oni mieli dwa zadania w naszej placówce, po pierwsze będą udzielać wsparcia psychologicznego, takiej pierwszej pomocy psychologicznej osobą, które się zgłoszą do nas i będą takiej pomocy potrzebować. Drugie zadanie to udzielanie takiej informacji doradczej, jeśli chodzi o szukanie placówek, które mogą długofalowo udzielać wsparcia psychologicznego czy psychiatrycznego.

W placówce również specjaliści mają pełnić dyżury. Punkt Informacyjno Edukacyjny ma zostać otwarty w styczniu 2023 roku.