[GALERIA FOTO] W Radomiu trwa Mikołajkowy Rajd Uśmiechu!

2023-12-02 15:10

Grupa kilkudziesięciu mikołajów odwiedza radomskie szpitale by podzielić się radością z pacjentami. Na godz. 17.00 zaplanowano finał akcji na który zapraszają radomian.

Są czerwone stroje, świąteczny nastrój i muzyka. Dziś, czyli 2 grudnia w Radomiu odbywa się kolejna edycja Mikołajkowego Rajdu Uśmiechu. W ramach akcji grupa kilkudziesięciu Mikołajów wyruszyła rano korowodem udekorowanych świątecznie aut i odwiedza szpitale w naszym mieście. Łącznie na ich trasie są trzy przystanki. Najpierw zawitali do Centrum Onkologii na Wacynie a następie do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego. Ostatnim miejscem do odwiedzenia przed finałem akcji jest Radomski Szpital Specjalistyczny.

W czasie odwiedzin placówek, pod ich oknami pojawili się mikołaje ze świąteczną muzyką, dzwoneczkami i dużym banerem z napisem "Jesteśmy z wami całym sercem". Dla pacjentów przekazano też kartki świąteczne i drobne upominki. Jak mówili nam uczestnicy akcji w czerwonych strojach, jej celem jest dodanie otuchy tym którzy chorują:

- Chcemy dawać w ten sposób wiarę i siłę by to leczenie poszło jak najlepiej.

- Niesiemy radość dla pacjentów ze wszystkich trzech szpitali. Chodzi o to by na ich twarzy pojawił się uśmiech.

- To wielka akcja i trzeba dać wielkie serducho wszystkim dzieciom i dorosłym którzy chorują.

Jak powiedziała Magdalena Ruta, kierownik administracyjny przychodni w Radomskim Centrum Onkologii, takie akcję dają pacjentom dużo radości:

Są one bardzo ważne dla naszych pacjentów. [...] Myślę że taki mały dar od tych Mikołajów, to dla nich jest chociaż chwila, odskocznia od choroby.

Po odwiedzeniu wszystkich szpitali, o godz. 17.00 na parkingu przy ul. Toruńskiej 1 odbędzie się finał akcji, na który mikołaje zapraszają mieszkańców Radomia by wspólnie śpiewać świąteczne piosenki.

Źródło: [GALERIA FOTO] W Radomiu trwa Mikołajkowy Rajd Uśmiechu!