Materiał prasowy

i

Autor: Źrodło: facebook.com/RadomCity

W Radomiu trwają wiosenne nasadzenia kwiatów

2022-04-13 10:52

Poza nasadzeniami kwiatów, pojawiają się również drzewa w ramach programu LIFE. Więcej o tym w artykule.

W Radomiu trwają wiosenne nasadzenia. Do końca maja i czerwca w różnych miejscach w mieście będą pojawiać się nowe kwiaty. Łącznie będzie nimi obsadzone 334 gazonów i 530 metrów kwadratowych rabat:

W okresie wiosennym czyli do połowy maja w wielu miejscach w mieście pojawią się różnokolorowe bratki. Obsadzonych zostanie nimi 146 gazonów oraz 179m2 rabat gruntowych. W kolejnym etapie, który potrwa do końca czerwca pojawi się petunia kaskadowa typu surfinia, begonia BIG i stale kwitnąca, pelargonia hybrydowa, aksamitka, żeniszek meksykański oraz cynia. Tymi kwiatami obsadzonych zostanie 188 gazonów i 351m2 rabat gruntowych. - Czytamy na stronie miasta.

Nasadzenia planowane są również na jesień. Pojawi się wtedy wrzos, chryzantema drobnokwiatowa oraz kapusta ozdobna, a w 414 donicach na słupach oświetleniowych zobaczymy pelargonię bluszczolistną. Łączny koszt nasadzeń i ich serwisowania to 220 tys. złotych.

Z kolei w ramach programu LIFE, sadzone sa w mieście drzewa. W starym ogrodzie pojawiło się 10 nowych grabów kolumnowych. Planowane są również nasadzenia 133 drzew i 141 krzewów na terenach radomskich szkół. Na osiedlu Gołębiów również pojawią się drzewa. Będzie to 40 lip drobnolistnych.