W radomskiej Łaźni malowano bombki dla Zuzi

2023-12-03 19:27

Politycy czy artyści tworzyli ozdoby z myślą o wsparciu operacji małej dziewczynki. Więcej o tym w artykule.

Znani radomianie malowali bombki w szczytnym celu. W Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia odbyła się kolejna edycja charytatywnej akcji "Malowanie Bombek - Przyjaciele Dzeciom" organizowanej z inicjatywy prezydenta miasta. Jak co roku zaproszono do niej polityków, samorządowców, policjantów czy artystów z naszego miasta.

Stworzone przez nich pracę zostaną zlicytowane, a dochód przekazany na pomoc dla dziecka. Tym razem fundusze będą przeznaczone na operację ortopedyczną dla 2-letniej Zuzi która mierzy się z hemimelią strzałkową, skróceniem kończyny dolnej lewej i koalicją skokowo-piętową.

Zuzia będzie miała już 21 lutego operację która będzie polegała na rekonstrukcji biodra stawu skokowego, a następna operacja, wykonywana w wieku 3-4 lat będzie polegała na wydłużaniu. Wtedy Zuzia będzie mogła stanąć na równe nóżki. - Powiedziała Aleksandra Leśniewska, mama dziewczynki.

Malowanie bombek dla każdego z uczestników akcji było większym lub mniejszym wyzwaniem, ale najważniejszy jest cel i chęć pomocy:

Takie malowanie jest inne ponieważ kształt bombki jest okrągły i na takiej wypukłej powierzchni trzeba inaczej patrzeć na perspektywę. Ale to jest fantastyczna sprawa, świetnie się to maluje, jest fajna atmosfera, zwłaszcza że robimy to dla Zuzi. - Powiedziała Klementyna Kozyra z Muzeum Wsi Radomskiej.

Licytację bombek dla małej Zuzi odbędą się w dniach 15-17 grudnia

Źródło: W radomskiej Łaźni malowano bombki dla Zuzi