Wolontariusze Szlachetnej Paczki poszukiwani

i

Autor: A.B Od lewej: Aneta Krasowska - wolontariusz, Bartłomiej Maślak, koordynator regionalny Szlachetnej Paczki.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki poszukiwani

2022-09-16 10:44

Trwa rekrutacja wolontariuszy. Ruszyła machina przygotowań do kolejnej edycji Szlachetnej Paczki. Organizatorzy akcji szukają osób, które chcą włączyć się w działania i nieść pomoc dla potrzebujących rodzin.

Przed nami kolejna edycja Szlachetnej Paczki. Aktualnie organizatorzy akcji poszukują wolontariuszy, którzy odwiedzą potrzebujące rodziny i zorganizują dla nich potrzebną pomoc. - Wolontariusz Szlachetnej Paczki powinien czuć chęć zmiany swojego otoczenia na lepsze - mówi Bartłomiej Maślak, koordynator regionalny Szlachetnej Paczki:

Super W, czyli wolontariusze Szlachetnej Paczki, to są tacy lokalni bohaterowie. To ludzie, którzy mają dużą wrażliwość, chęć, odwagę i w ogóle siłę, by wpływać na swoje otoczenie i zmieniać na lepsze historię ludzi potrzebujących.

- Dla osób, które pierwszy raz znajdą się w paczce, przewidujemy pełne szkolenie - dodaje Maślak:

Każdy kto ma ochotę zostać takim wolontariuszem powinien zacząć od wypełnienia formularza na stronie superw.pl. Następnie trzeba czekać na telefon od lidera, bądź lidera rejonu i umawia się z nim na spotkanie, podczas, którego wyjaśni wszystkie szczegóły dotyczące pracy wolontariusza w Szlachetnej Paczce. Następnie taki wolontariusz jest wysyłany na wdrożenie, gdzie uczy się jak postępować z takimi rodzinami zgłoszonymi do programu.

Rekrutacja wolontariuszy potrwa do końca października.