WOPR Radom podsumował sezon

i

Autor: pixabay

WOPR Radom podsumował sezon

2023-09-15 9:36

To był dobry sezon, tak twierdzą ratownicy wodni z Radomia. Na podległym im terenie nie doszło do bezpośredniej akcji ratowania życia.

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego podsumowali sezon. Obyło się bez akcji bezpośredniego ratowania życia, jednak to nie oznacza, że brakowało nam pracy – mówi Paweł Stefański, prezes WOPR Radom:

Jeśli chodzi o nasz region Radom tych interwencji nie mieliśmy za dużo. Praktycznie było to kilka incydentów, które dotyczyły skaleczeń i drobnymi wypadkami nad wodą, które nie zagrażały życiu. Dla nas to dobra informacja, że nie musieliśmy uczestniczyć w takiej akcji.

- Widzimy większy wzrost świadomości osób odpoczywających nad wodą – dodaje Stefański:

Widać poprawę zachowań odpoczywających na plaży. Obserwujemy też większą świadomość jeśli chodzi o wybór kąpieliska nad którym ludzie odpoczywają. Ja zauważam coś, czego 10 lat nie widziałem, mianowicie chodzi o wzajemną obserwację. Ludzie bardziej nawzajem siebie pilnują.

Według ratowników wodnych powodem wielu nieszczęśliwych wypadków nad wodą jest alkohol, brawura oraz brak umiejętności pływackich.

W trakcie wakacji ratownicy wodni WOPR Radom prowadzili również warsztaty edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa nad wodą.

Źródło: WOPR Radom podsumował sezon