sąd, sprawiedliwość. fot ilustracyjne

i

Autor: pixabay

Wyciek nieznanej substancji w Głuchowie koło Grójca. Prokuratura wszczęła śledztwo

2023-06-06 15:49

Czy w Głuchowie koło Grójca doszło do skażenia środowiska? To sprawdza prokuratura. Rozpoczęło się śledztwo w sprawie spuszczenia z terenu dawnej fabryki żelatyny, nieznanej substancji. Jak mówi Agnieszka Borkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu, jednostka w Grójcu wszczęła postępowanie z artykułu 182 kodeksu karnego:

Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu mieszkańców zaniepokoił przykry zapach unoszący się w okolicy. Grupa mieszkańców ze Stowarzyszenia "Czysta Gmina" odkryła węża, z którego wyciekała nieznana ciecz. Jak ustalili źródło wycieku miało znajdować się na terenie dawnej fabryki żelatyny. Na miejsce wezwano policję i inne  służby. Stowarzyszenie złożyło zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.  Jak poinformowała Agnieszka Borkowska rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu wszczęto postępowanie w tej sprawie, a art. 182 par. 2 Kodeksu karnego, czyli możliwości skażenia środowiska. 

- Trakcie postępowania będzie sprawdzane czy faktycznie miało miejsce takie zdarzenie jak wylewanie nieczystości, jakiego rodzaju to były nieczystości oraz czy te substancje jakie zostały wprowadzone do cieku wodnego mogą stanowić zagrożenie dla świata roślinnego i zwierzęcego - wyjaśnia rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu. 

Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Grójcu. 

Źródło: Wyciek nieznanej substancji w Głuchowie koło Grójca. Prokuratura wszczęła śledztwo