Za nami IV Andrzejkowy Konkurs Tańca o Grand Prix Burmistrza Zwolenia 2022! [FOTO, AUDIO]

2022-11-28 14:01

Na tegoroczną edycje turnieju zjechało wiele drużyn które zaprezentowały m.in. taniec street dance. Więcej o tym w artykule.

W ten weekend Zwoleń zamienił się w stolicę tancerzy. Za nami IV Andrzejkowy Konkurs Tańca o Grand Prix Burmistrza Zwolenia organizowany przez Dom Kultury w Zwoleniu. Udział w nim wzięło ponad 250 osób w 21 zespołach zarówno lokalnych jak i z różnych części kraju. Uczestnicy występowali przed publicznością w trzech kategoriach tanecznych w tym street dance czy performing act.

Z roku na rok konkurs się rozrasta i cieszy się dużym zainteresowaniem, a każda edycja jest na bardzo wysokim poziomie. - Powiedziała Natalia Wieczerzyńską, dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu.

Jurorzy który czuwali nad występami uczestników zwracali uwagę na wiele szczegółów:

Jeśli chodzi o moje kryteria oceny dużą uwagę zwracam na technikę, ale również na estetykę kostiumów. Bardzo mnie cieszy to że były zarówno ładne fryzury jak i kostiumy odpowiednio dobrane do repertuaru, muzyki. Zwracam również uwagę na zachowanie na scenie jak i serce jakie dzieci wkładają w występ. - Powiedziała Małgorzata Dzbuk, jeden z jury konkursu.

A jak wrażenia uczestników i rodziców po występach? Posłuchajcie:

Uczestnicy i rodzice o występach podczas IV Andrzejkowego Konkursu Tańca
Źródło: Za nami IV Andrzejkowy Konkurs Tańca o Grand Prix Burmistrza Zwolenia 2022! [FOTO, AUDIO]