PSG Stal Nysa

i

Autor: FB/ PSG Stal Nysa - A.Kurasiewicz

Za nami turniej siatkarski w Kozienicach

2022-09-10 20:22

PSG Stal Nysa zwycięzcą Turniej Partnerstwa Regionalnego Radom-Kozienice 2022. Siatkarze pokonali 3:2 LUK Lublin.

PSG Stal Nysa zwycięzcąTurnieju Partnerstwa Regionalnego Radom - Kozienice 2022. Siatkarze pokonali 3:2 LUK Lublin. Walka była mocno zacięta i choć siatkarze PSG Stal Nysy mieli przewagę na boisku to po dwóch wygranych setach LUK Lublin przejął dowodzenie. - Zrobiliśmy kilka błędów na boisku - mówi Daniel Pliński, trener PSG Stal Nysa:

LUK Lublin grał troszkę lepiej, my zrobiliśmy kilka głupot na boisku przy tych prostych piłkach. Graliśmy na siatce bardzo dobrze, cały czas twardo, odważnie na zagrywce, do tego regularna zagrywka, ale te kilka głupot zaważyło na tym, że nie wygraliśmy tego trzeciego seta i nie wygraliśmy meczu 3:0, ale jednak kluczowe jest, że zespół przeciwny doprowadza do wyniku 2:2, a my nadal wierzymy i na tie break wychodzimy, gramy i robimy swoje. Z tego jestem dumny.

Drugie miejsce w turnieju zajął LUK Lublin, trzecie Czarni Cerrad Enea. POza podium znaleźli się siatkarze Ślepsk Malow Suwałki. MVP turnieju został siatkarz PSG Stal Nysa Michał Gierżot :

Liczy się dla mnie to, że wygraliśmy jako drużyna. Nagroda indywidualna znaczy dla mnie tyle co nic. Cieszę się, że w tej nowej drużynie, w której zostało wprowadzone bardzo dużo zmian, byliśmy wstanie przyjechać na taki turniej i zgarnąć tutaj wszystko co było do zgarnięcia.

- Takimi turniejami chcemy promować siatkówkę jako sport - mówi Marcin Tomczyk ze Stowarzyszenia Czarni Radom, jeden ze współorganizatorów turnieju:

Głównym celem turnieju jest propagowanie siatkówki jako bardzo ważnego sportu w naszym kraju. Dwukrotnie zdobyliśmy złoty medal na mistrzostwach świata w siatkówce. W tej chwili jesteśmy o krok od kolejnego finału, jeśli pokonamy drużynę z Brazylii to tak właśnie będzie i dlatego chcemy propagować siatkówkę jako główny sport narodowy. Mamy nadzieje, że tak naprawdę młodzi ludzi, którzy przyjdą na taki turniej, oglądają i widzą tych siatkarzy, którzy grają na najwyższym poziomie, będą chcieli rozpocząć karierę siatkarską. Wiemy, że i w Radomiu jak i Kozienicach są bardzo mocne ośrodki jeżeli chodzi o siatkówkę dziecięcą i młodzieżową.

Rozgrywki ligowe siatkarzy rozpoczynają się 1 października.