Zagospodarowanie dworca kolejowego w Jedlni - Letnisko z opoźnieniem.

i

Autor: pixabay

Zagospodarowanie dworca kolejowego w Jedlni – Letnisko z opóźnieniem.

2022-06-01 12:29

Miał stać się miejscem spotkań kulturalnych, jednak na tą inwestycję trzeba będzie poczekać. Mowa o planach zagospodarowania dworca PKP w Jedlni – Letnisko.

Na zagospodarowanie budynku dworca PKP w Jedlni Letnisko w miejsce spotkań kulturalnych trzeba będzie poczekać. Powodem jest nieuregulowany stan prawny działek na, których budynek się znajduje. - To niestety opóźnia rozpoczęcie inwestycji, informuje Piotr Leśnowolski, burmistrz miasta i gminy Jedlnia – Letnisko:

Nie będzie to w tym roku, czy w przyszłym roku, dlatego, że jest to proces trudny i złożony. Te rozmowy wciąż trwają. Szukamy takiego rozwiązania, takiej formuły, która by zadowoliła obydwie strony, więc spółkę PKP i samorząd gminy. Rozmowy są trudne również pod względem finansowym, bo nie chcielibyśmy brać budynku, który w użytkowaniu będzie bardzo drogi, chociażby ze względu na czynsz.

- Zależy nam, abyśmy ten budynek otrzymali na własność – dodaje Leśnowolski:

Chcielibyśmy uzyskać prawo do własności do tego budynku i dzięki temu, też przystąpili do jego renowacji. Mam taki plan, żeby odtworzyć ten budynek taki jaki on był w momencie jego powstania.

Obecnie w budynku dworca kolejowego działa Stowarzyszenie Miłośników Jedlni - Letnisko i Wrzosowa.