Mieszkania Plus przy ulicy Tytoniowej w Radomiu

i

Autor: FB/PFR Nieruchomości

Zamrożone czynsze do 2025 dla najemców mieszkań plus w Radomiu

2023-02-22 11:49

Zamrożone czynsze do 2025 roku dla najemców mieszkań Plus w Radomiu. Taką decyzję podjęła spółka PFR Nieruchomości po styczniowej podwyżce czynszu. Po dostaniu podwyżek lokatorzy zaczęli mówić głośno o zbyt wygórowanych opłatach. To nie jedyny bonus na jaki mogą liczyć lokatorzy.

Zamrożenie czynszu do 2025 i zwrot kaucji stanowiącej wartość jednomiesięcznego czynszu - to propozycja PFR Nieruchomości dla najemców mieszkań Plus przy ulicy Tytoniowej w Radomiu. W styczniu mieszkańcy dostali podwyżki czynszu sięgające nawet kilkuset złotych. - Odczuliśmy podwyżkę boleśnie – mówią najemcy mieszkań:

Po podwyżkach w styczniu, gdzie waloryzowana nam czynsz wzrosło nam na tyle, że ludzie dostawali rachunki większe o 250 złotych, czy 350 złotych. My już średnio płacimy jakieś 2300 złotych na miesiąc, a miały być super mieszkania dla młodych, a przede wszystkim tanie, a takie już nie są.

PFR Nieruchomości informował, że waloryzacja czynszów była zapisana w umowach, które każdy z lokatorów podpisał. - W odpowiedzi na aktualną sytuację spółka zaproponowała dwa wsparcia dla najemców – mówi Ewa Syta, rzecznik PFR Nieruchomości:

Proponujemy zamrożenie czynszów dla wszystkich wynajmujących naszych osiedli, także najemców przy ulicy Tytoniowej w Radomiu. Oznacza to, że stawka czynszu najmu, którą dziś opłacają najemcy zostanie utrzymana na niezmienionym poziomie do końca 2025 roku. W tym czasie w wartość czynszu nie będzie waloryzowana o wskaźnik inflacji. Kolejnym wsparciem dla najemców będzie także zwrot kaucji stanowiącej wartość jednomiesięcznego czynszu najmu. Szczegóły dotyczące zwrotu kaucji zostaną przekazane w marcu.

Decyzja o podwyżce czynszów nie została cofnięta, oznacza to, że najemcy będą płacić taką samą stawkę przez najbliższe trzy lata.