Zamykają radomską filie SP ZOZ w Jedlni – Letnisku.

i

Autor: pixabay

Zamykają radomską filie SP ZOZ w Jedlni – Letnisku.

2022-10-19 16:42

Filia w Radomiu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Jedlni - Letnisku przestaje świadczyć usługi medyczne. Powodem jest wzrost kosztów prowadzenia placówki, a także brak personelu medycznego.

Zawieszają działalność by rozwijać centralną placówkę Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Jedlni Letnisku - mowa o zawieszeniu działania filii lecznicy w Radomiu przy ulicy Żeromskiego 31. Powodem jest brak personelu medycznego, a także zbyt duże koszty utrzymania lecznicy.

Swoje moce przerobowe władze miasta planują zainwestować w rozwój centrali SP ZOZ w Jedlni Letnisku - Chcemy stworzyć placówkę specjalistyczną dla naszych mieszkańców - mówi Piotr Leśnowolski, burmistrz Jedlni - Letnisko:

Wspólnie z radnymi, ze społeczną radą i radnymi rady miejskiej zdecydowaliśmy, że musimy wygasić ten ośrodek, bo ona nam generuje koszty, a chcemy się skupić, na centrali w Jedlni Letnisku, po to żeby zapewnić jeszcze lepszą dostępność do lekarzy. Chcemy również w jakimś zakresie wprowadzić specjalistykę. Zależy nam, żeby w ośrodku pojawili się lekarze specjalności na przykład kardiolog, laryngolog, czy okulista.

Wszystkim pacjentom zarejestrowanym w filii w Radomiu zostanie zapewniona opieka medyczna w Samodzielnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Jedlni Letnisku oraz w filii w Groszowicach.