Arboretum Marcule

i

Autor: Nadleśnictwo Marcule/ Radosław Koniarz, Michał Adamus

Arboretum w Marculach - jesienią warto odwiedzić to miejsce.

2022-09-09 12:23

Ogromne kolekcje wrzosów czy wiekowe dęby - na takie spotkanie z roślinnością leśną mogą liczyć odwiedzający arboretum w Marculach. Ogród oddalony jest od Radomia około 30 km.

Arboretum w Marculach to niezwykłe miejsce oddalone od Radomia o około 30 km. Oprócz relaksu jaki czeka na odwiedzających to miejsce, można podejrzeć także kolekcje ponad 2500 różnych gatunków roślin. - Warto odwiedzić to miejsce o każdej porze roku - mówi Edyta Nowicka, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu:

Wiadomo, że ten ogród jest szczególnie piękny wiosną, kiedy wszystko zaczyna kwitnąć, np. różaneczniki, ale warto odwiedzić to miejsce o każdej porze roku. Teraz możemy obserwować kolekcje wrzosów. Nie wiele jest również ogrodów botanicznych w Polsce, bo jest ich 42, z czego 6 jest prowadzonych przed nadleśnictwo. Mało również takich miejsc jest na Mazowszu, więc mamy to szczęście, że mamy tak blisko takie miejsce. W arboretum w Marculach znajduje się kolekcja 2500 tysiąca roślin, które reprezentują ponad tysiąc odmian gatunków kultywarów występujących w strefie klimatu umiarkowanego.

W arboretum w Marculach prowadzone są również lekcje przyrodnicze dla młodzieży szkolnej.