Zawsze możemy zgłosić do kontroli autobus którym nasze dziecko jedzie na ferie

2023-02-03 14:17 ALB
Zdjęcie poglądowe
Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

W przypadku gdy mamy obawy co do pojazdu którym będą podróżować nasze pociechy, możemy poprosić policjantów o jego sprawdzenie.

Lada moment ferie, a to oznacza czas zasłużonego wypoczynku. Część młodzieży i dzieci będzie ten czas spędzać na zimowiskach na które wyjadą autobusami razem ze swoimi rówieśnikami. Dlatego Mazowieccy policjanci przypominają o możliwości zgłoszenia do kontroli takiego pojazdu. Funkcjonariusze sprawdzą wtedy zarówno trzeźwość kierowcy jak i stan techniczny autobusu:

Policjanci podczas kontroli stanu technicznego autobusów zwrócą uwagę na układ hamulcowy, układ kierowniczy, czy prawidłową widoczność. Sprawdzą stan ogumienia pojazdu, prawidłowe oznakowanie autobusu przewożącego dzieci i młodzież, a także trzeźwość kierowcy oraz dokonają weryfikacji jego czasu pracy. Bezpieczeństwo wyjazdów to nie tylko sprawny autokar i wypoczęty kierowca, ale także liczba pasażerów dostosowana do ilości miejsc w autobusie. Należy pamiętać o konieczności korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy przez wszystkich pasażerów. - Czytamy na stronie Mazowieckiej Policji.

Policjanci przypominają również o stronie Bezpieczny Autobus na której można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu. Uzyskamy z niej m.in. dane o badaniu technicznym czy polisie OC.

O potrzebie sprawdzenie autobusu należy poinformować wydział ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.​ Wykaz punktów kontroli w naszym województwie razem z numerami telefonów pod którymi możemy zgłosić kontrolę znajdziemy na stronie Mazowieckiej Policji.

Źródło: Zawsze możemy zgłosić do kontroli autobus którym nasze dziecko jedzie na ferie
Nasi Partnerzy polecają