Wniosek

i

Autor: Karol Pakosz

Zbliża się koniec jednego z terminów składania wniosków do programu "Aktywny Samorząd"

2023-03-24 12:15

Tylko do końca marca można złożyć w radomskim MOPS-ie wniosek na semestr letni o wsparcie przy nabyciu wyższego wykształcenia. Na co jeszcze można go złożyć w ramach programu i jak to zrobić? O tym w artykule.

Cały czas trwa przyjmowanie wniosków przez radomski MOPS w ramach programu Aktywny Samorząd. Przypomnijmy, jest to wsparcie dla niepełnosprawnych radomian. Pomoc podzielona jest na dwa moduły a w pierwszym można uzyskać pomoc m.in. przy zakupie potrzebnego sprzętu. W tym przypadku wnioski można składać do 31 sierpnia tego roku.

Drugi moduł z kolei dotyczy pomocy przy uzyskaniu wyższego wykształcenia poprzez dofinansowanie kosztów edukacji i jest on skierowany do osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Wnioski przyjmowane są w osobnych terminach w zależności od tego na który semestr ubiegamy się o wsparcie. W przypadku letniego należy się pospieszyć, ponieważ termin składania wniosków kończy się 31 marca tego roku, a to oznacza że pozostał jeszcze na to tylko tydzień. Z kolei osoby zainteresowane semestrem zimowym będą mogły to zrobić od 1 września.

Jak można złożyć wniosek? Radomski MOPS przyjmuje je na kilka sposobów: za pośrednictwem poczty, osobiście w siedzibie ośrodka jak równiez poprzez platformy SOW i ePUAP. Wzory wniosków dostępne są pod TYM linkiem.

Źródło: Zbliża się koniec jednego z terminów składania wniosków do programu "Aktywny Samorząd"