Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Źrodło: Pixabay (Zdjęcie ilustracyjne)

Juwenalia

Zbliżają się juwenalia w Radomiu - Co zaplanowano?

2023-05-26 12:51

Tegoroczne święto studentów potrwa przez dwa dni między 1 a 2 czerwca. W tym czasie będą odbywać się różne atrakcję w tym studencki korowód. Więcej o tym w artykule.

Studenci ponownie będą świętować - Mowa o tegorocznych juwenaliach które odbędą się w już w czwartek i piątek, czyli 1 i 2 czerwca. Przypomnijmy, obchody powracają po przerwie spowodowanej pandemią i wojną na Ukrainie. W czwartek opublikowano program wydarzeń jakie zaplanowano dla studentów. Co na nich czeka?

Jak zawsze nie może zabraknąć przemarszu w ramach studenckiego korowodu który rozpocznie juwenalia. Pochód ruszy w czwartek o godz. 12.00 spod domów studenta przy ul. Akademickiej 5, a następnie przejdzie ulicami: Chrobrego, 11 Listopada, Żwirki i Wigury, 25 czerwca, Kelles-Krauza do Placu Corazziego gdzie odbędzie się przekazanie kluczy do miasta przez Prezydenta Radomia. Dalej trasa korowodu przebiega  ul. Żeromskiego, Wałową, Reja, Mireckiego, Szarych Szeregów i z powrotem Chrobrego. A za kogo przebiorą się studenci?

Motywem tegorocznego korowodu jest twoja ulubiona postać z filmu czy serialu. Jak wiadomo kinematografia daje niemalże nieskończone możliwości dlatego na ulicach Radomia będziemy mogli zobaczyć wiele barwnych przebrań. - Powiedział Patryk Leszczyński, współorganizator Juwenaliów.

Poza korowodem w trakcie dwóch dni juwenaliów zaplanowano również inne atrakcje: W czwartek odbędzie się koncert gwiazdy juwenaliów czyli rapera Palucha, a także zabawę z DJ-em. Z kolei w piątek będzie czekać na żaków zjazd zabytkowych aut, moto-piknik i gra miejska.

Więcej o tegorocznym święcie studentów przeczytacie na fanpage'u Juwenalia Radom.

Źródło: Zbliżają się juwenalia w Radomiu - Co zaplanowano?