Już 14 marca odbędą się w Radomiu kolejne Ogólnopolskie Targi Szkół Wyższych

i

Autor: pixabay

Zbliżają się Ogólnopolskie Targi Szkół Wyższych w Radomiu

2023-03-01 10:14

Przyszli studenci będą mieli w czym wybierać – mowa o Ogólnopolskich Targach Szkół Wyższych w Radomiu. Impreza odbędzie się po raz 18. Swój akces do imprezy zgłosiła również Politechnika Morska ze Szczecina. Ogólnopolskie Targi Szkół Wyższych już 14 marca

Uczelnie się zaprezentują, a przyszli studenci będą mogli wybrać swoją drogę dalszej edukacji - mowa o zbliżających się ogólnopolskich Targach Szkół Wyższych. Impreza odbędzie w Kamienicy Deskurów w Radomiu. - To unikatowa możliwość dla maturzystów sprawdzić kryteria naboru do różnych uczelni - mówi Tomasz Magnowski, organizator imprezy oraz nauczyciel z Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu:

Maturzyści mogą oczywiście pojechać na konkretną uczelnie, czy sprawdzić strony internetowe danej placówki, ale doskonale wiadomo co czasem znajdziemy na tych stronach internetowych. Czasem są to stare informacje, a czasem tak zakopane są te informacje, że ciężko się do nich dokopać, natomiast w trakcie trwania targów będą mieli rekruterów i przedstawicieli studentów, którzy uczą się na tej uczelni i będą mogli na bieżąco podpytać o to co w głowie im siedzi.

- Na miejscu będą dostępni też doradcy zawodowi – dodaje Magnowski:

Myśli też o tych, którzy jednak dojdą do wniosku, że jednak nie idziemy na studia, będziemy chcieli coś innego robić i tutaj dla nich będę chciał zaprosić pewne podmioty, które pomagają w znalezieniu pracy, czy w doskonaleniu swoich kompetencji w trakcie różnych kursów zawodowych, chociażby Urzędy Pracy lub też jakieś jednostki, które wspierają taki wybór maturzystów.

Ogólnopolskie Targi Szkół Wyższych już 14 marca w Kamienicy Deskurów. Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie epraca.radom.pl.