Spotkanie informacyjne dla obywateli Ukrainy w PUP Radom

i

Autor: pixabay

Zmiany w przepisach dotyczących zatrudnienia Ukraińców

2024-02-26 10:09

Zmieniły się przepisy dotyczące pobytu i zatrudnienia obywateli Ukrainy w Polsce. Przepisy wejdą w życie po ukazaniu się w dzienniku ustaw. W związku z tym Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu organizuje spotkanie informacyjne, które odbędzie się 5 marca.

W bazach Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu zarejestrowanych jest obecnie 110 obywateli Ukrainy. W szczytowym momencie, czyli od rozpoczęcia wojny, w bazie instytucji zarejestrowanych było ponad 400 uchodźców z Ukrainy.

Obywatele Ukrainy podejmują w regionie radomskim głównie prace w przemyśle, pracach porządkowych i w transporcie.

mówił Krzysztof Skomra Kierownik Działu Pośrednictwa Pracy i Zatrudniania Cudzoziemców w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomiu. Co ważne, zmieniły się również przepisy dotyczące legalnego pobytu i zatrudnienia Ukraińców w Polsce. - Dlatego organizujemy spotkanie informacyjne - dodaje Skomra:

Na tym spotkaniu poinformujemy o zmianach przepisów dotyczących legalności pobytu, jak i pracy obywateli Ukrainy na terenie kraju. Powiemy też, jakie usługi wspierające znalezienia zatrudnienia świadczy dla nich Powiatowy Urząd Pracy. Opowiemy też o tym, jak wygląda lokalny rynek pracy i na jakie zarobki można liczyć.

Spotkanie informacyjne odbędzie się 5 marca o godzinie 10 w pokoju 220 w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomiu. Na wydarzenie nie obowiązują zapisy. Szczegóły dostępne są na stronie placówki.

Źródło: Zmiany w przepisach dotyczących zatrudnienia Ukraińców