Znajdź swój kierunek!

i

Autor: Bartosz Kot

"Znajdź swój kierunek!" - Harcerze zapraszają na zawodowy weekend

2022-03-24 11:57

Skauci doradzą młodzieży w kwestii ich przyszłej kariery i nie tylko. Więcej o tym w artykule.

Doradzą co robić dalej. Harcerze z 64. Radomskiej Drużyny Wędrowniczej "Horyzont" organizują zawodowy weekend "Znajdź swój kierunek!". To trzy dni spotkań, gdzie skauci pomogą uczniom klas 7 i 8, a także szkół średnich w wyborze ścieżki kariery.

Na każdy dzień zaplanowano inne wydarzenie, a pierwsze z nich to warsztat o kompetencjach miękkich, a także wytyczaniu swojej ścieżki kariery. Czym są kompetencje miękkie?

To wszystkie umiejętności które mogą przydać się w pracy, w późniejszej ścieżce zawodowej. Są to raczej uniwersalne rzeczy jak na przykład asertywność czy radzenie sobie ze stresem, czyli takie które przewijają się przez całe nasze życie, a na których nie koniecznie skupiamy się w życiu codziennym. - Tłumaczy Barbara Puk, koordynatorka wydarzenia.

Zawodowy weekend rusza już jutro, czyli 25 marca w siedzibie radomskiego Hufca Związku Harcerstwa Polskiego przy ul. Rynek 1 i potrwa do końca tygodnia. Szczegóły na temat poszczególnych wydarzeń, znajdziecie na fanpage'u 64. Radomskiej Drużyny Wędrowniczej​ "Horyzont".

Źródło: "Znajdź swój kierunek!" - Harcerze zapraszają na zawodowy weekend