Znamy podsumowanie tegorocznej Szlachetnej Paczki na terenie Radomia

i

Autor: A.B

Znamy podsumowanie tegorocznej Szlachetnej Paczki na terenie Radomia

2022-12-22 11:52

3 tysiące osób przygotowywało paczki dla potrzebujących rodzin z Radomia - mowa o podsumowaniu Szlachetnej Paczki na terenie miasta. Finał akcji odbył się 10- 11 grudnia.

Za nami finał Szlachetnej Paczki. Na terenie Radomia wartość przekazanej pomocy, dla 56 potrzebujących rodzin, to prawie 300 tys złotych. To podsumowanie Weekendu Cudów, który odbył się 10 - 11 grudnia. - Pomimo trudnej sytuacji gospodarczej darczyńcy dopisali - mówi Marta Kapusta, lider Szlachetnej Paczki rejonu Radom:

W tym roku ostatnia rodzina z Radomia znalazła swojego darczyńcę dzień przed finałem. Natomiast darczyńca, który rodzinę wybrał, był na tyle zaangażowany w akcję, że paczka trafiła do potrzebującej rodziny w weekend cudów. Warto też zaznaczyć, że paczki dla potrzebujących rodzin były przygotowywane przez osoby indywidualne, rodziny, ale też instytucje i szkoły.

W tegorocznej akcji Szlachetnej Paczki na terenie kraju wsparcie otrzymało ponad 15 tys rodzin, a wartość przekazanej pomocy to prawie 60 mln złotych.