grójecka dycha

i

Autor: Archiwum GOS Mazowsze

Znów ruszy "Grójecka Dyszka". Tradycyjny bieg uliczny już 1.10

2023-09-29 16:25

Trzynasta ale nie pechowa. Coroczny bieg uliczny Grójecka Dycha staruje już w najbliższą niedzielę [01.10]. Start i meta tradycyjnie na miejskim rynku.

Trzynasta ale nie pechowa - taka będzie tegoroczna "Grójecka Dycha". Coroczny bieg uliczny  staruje już w najbliższą niedzielę [01.10],  z Placu Wolności czyli miejskiego rynku. Na rozgrzewkę przewidziano biegi dzieci i młodzieży, które rozpoczną się o 9.30. Mali i nastoletni uczestnicy pobiegną ulicą Armii Krajowej, na odcinku pomiędzy ulicami Piłsudskiego i Szpitalną. Zakończenie tych biegów planowane jest o 11.30. -  Wisienką na torcie będzie bieg główny - mówi Ireneusz Wojciechowski organizator imprezy oraz dyrektor Grójeckiego Ośrodka Sportu Mazowsze - Start w samo południe. Startujemy z ulicy Zbyszewskiej, meta na ul. Armii Krajowej przy Placu Wolności. Tu także będzie miasteczko biegowe i mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Zachęcamy do kibicowania.

W dorocznej imprezie wezmą udział też rolkarze rozpoczynają, którzy rozpoczną rywalizację o godz.13:45, oraz miłośnicy nordic  walking. W tym roku impreza  jest częścią tryptyku biegowego, składającego się z Biegu Pilicy w Białobrzegach, który odbył się w maju, Grójeckiej  Dychy oraz Biegu Pułaskiego w Warce, który wystartuje 22.10.2023.

W czasie trwania "Grójeckiej Dychy" będą utrudnienia w ruchu uliczny. W godzinach 9:00 – 15:30 zostanie zamknięta ulica Armii Krajowej na odcinku od ul. Piłsudskiego do ronda Żołnierzy Wyklętych, natomiast od 11:30 do 15:30 nie będzie można przejechać przez Zbyszewską, Piłsudskiego, Niepodległości i Słowackiego.

Źródło: Znów ruszy "Grójecka Dyszka". Tradycyjny bieg uliczny już 1.10