akcja bookujemy

i

Autor: archiwum Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu

Znów zabookowali Radom. Popularna gra miejska atrakcją Europejskiego Tygodnia Mobilności

2023-09-17 20:04

Najpierw zagadki na portalu społecznościowym, później szukanie książek i wreszcie odbiór nagród. Popularna gra miejska "#bookujemy Radom" znów otworzyła Europejski Tydzień Mobilności w Radomiu.

Europejski Tydzień Mobilności, czyli dawny  Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu  to kampania społeczna, która co roku trwa od 16 do 22 września. Cel tego przedsięwzięcia to zmiana przyzwyczajeń Europejczyków i przekonanie ich, że warto jak najczęściej przesiadać się z własnego auta do ekologicznych środków transportu, czyli najlepiej na rower lub hulajnogi. Finałem akcji jest Dzień bez Samochodu, obchodzony 22 września. W Radomiu tego dnia nie obowiązują bilety a to oznacza gratisowe przejazdy dla wszystkich pasażerów. „Bookujemy Radom” to gra miejska cyklicznie organizowana w Radomiu. W weekend 16 i 17 września promowała nie tylko czytelnictwo ale także zachęcała do korzystania z miejskiego transportu lub poszukiwania miejsc ukrycia voucherów książek w dojeżdżając we wskazane obszary np. na rowerze. Tym razem akcja obejmowała nie tylko centrum miasta, ale także osiedla a nawet tereny poza miastem. 

- Nie było lekko, mnóstwo wylanego potu, zmęczenie ale było warto. Książki są nasze. W akcji po raz kolejny bierzemy udział całą rodziną i świetnie się bawimy - powiedział jeden z uczestników gry. 

Do wygrania było 50 książek i 25 nowości wydawniczych. Ci, którzy nie zdążyli ich odebrać w weekend, mogą to zrobić w ciągu tygodnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Współorganizatorem gry był  Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. 

Źródło: Znów zabookowali Radom. Popularna gra miejska atrakcją Europejskiego Tygodnia Mobilności