ZUS przypomina o składaniu wniosków o 500+

2022-05-05 15:25 Karol Pakosz
Zdjęcie poglądowe
Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Składając wniosek na nowy okres rozliczeniowy do końca czerwca, nie stracimy jednej z wypłat świadczenia. Więcej o tym w artykule.

Radomianie mogą jeszcze ubiegać się o 500 plus nie tracąc przy tym pieniędzy - Informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Składając wniosek na nowy okres rozliczeniowy do końca czerwca, nie będzie luki w wypłatach świadczenia. Jednak pieniądze mogą przyjść później w formie wyrównania. Po tym terminie będziemy stratni za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku, choć są od tego wyjątki.

Wniosek wysłany do ZUS do końca czerwca może oznaczać wypłatę nieco później, bo zakład ma dwa miesiące na jego rozpatrzenie. Nie będziemy jednak stratni finansowo. Tylko wnioski złożone po czerwcu skutkują utratą wypłaty za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku. Zasada ta nie dotyczy nowo urodzonych lub przysposobionych dzieci. Ich rodzice mają trzy miesiące na złożenie wniosku. - Informuje Piotr Olewiński, rzecznik ZUS na Mazowsze

Przypomnijmy, wnioski o 500 plus składa się wyłącznie drogą elektroniczną​. Można to zrobić poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS (PUE), portal Empatia lub w bankowości elektronicznej. Łącznie radomianie złożyli już ponad 19 tys. wniosków o świadczenie 500 plus.

Źródło: ZUS przypomina o składaniu wniosków o 500+
Nasi Partnerzy polecają