Eurowizja 2021. Rafał Brzozowski jedzie na Eurowizję. Tą piosenką będzie reprezentował Polskę [WIDEO]

2021-03-12 19:29 AM.
Rafał Brzozowski
Autor: YouTube.com/ Eurovision Song Contest

Rafał Brzozowski reprezentantem Polski na Eurowizji 2021. W konkursie, który odbędzie się w Rotterdamie zaśpiewa piosenkę "The Ride". Wokalista i prezenter TVP został wybrany wewnętrznie przez Telewizję Polską. O tym, że Rafał Brzozowski jedzie na Eurowizję 2021 poinformowano w programie śniadaniowym.

O tym, kto będzie reprezentował Polskę na Eurowizji 2021 zdecydowała Telewizja Polska. Stacja zdecydowała się na wybór wewnętrzny – padło na Rafała  Brzozowskiego. W Rotterdamie zaśpiewa  piosenką "The Ride". Premiera anglojęzycznej piosenki odbyła się w piątek w programie „Pytanie na śniadanie” na antenie TVP2, wtedy również podano informacje o tym, kto będzie reprezentował Polskę w konkursie. Rafał Brzozowski pochwalił się także na Instagramie.

Nareszcie mogę podzielić się z Wami oficjalnie tą wyjątkową wiadomością! Tak, moja piosenka została wybrana do konkursu Eurowizji. Przygoda się rozpoczyna! Hold on for the ride of your life... Trzymajcie kciuki! ;) - napisał Rafał Brzozowski na Instagramie.

Rafał Brzozowski chciał wystąpić na Eurowizji już w 217 roku. Odpadł jednak w polskich preselekcjach, w których zajął wysokie 2. miejsce, przegrywając jedynie z Kasią Moś. Rafał Brzozowski będzie 24. reprezentantem Polski w Eurowizji. Oto jego konkursowa piosenka.

Eurowizja 2021. Kiedy jest Eurowizja i gdzie odbędzie się konkurs?

Eurowizja 2021 odbędzie się w Holandii. Konkursu Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 18-22 maja 2021 roku w Rotterdamie. Impreza miała się odbyć w tym mieście już rok temu, dzięki zwycięstwu Duncana Laurence’a w Tel Awiwie w 2019 roku. Jednak Eurowizja 2020 została odwołana powodu pandemii koronawirusa – wtedy Polskę miała reprezentować Alicja Szemplińska.