Disco polo

Marcin Miller i Boys - 5 piosenek z lat 90-tych, dzięki którym odniósł gigantyczny sukces

2024-05-01 11:26

Marcin Miller to niekwestionowana legenda disco polo. Lider zespołu Boys wciąż koncertuje i nagrywa kolejne utwory, a swój dzisiejszy status zawdzięcza latom 90., czyli złotej erze disco polo, kiedy to podbijał polską scenę muzyczną i złotymi zgłoskami zapisał się w pamięci Polaków.

Nie ma w tym kraju człowieka, który nie znałby choćby refrenu największych hitów Boys. Król wesel, prawdziwa legenda disco polo – te przydomki nie wzięły się znikąd. Skąd aż tak wielka miłość Polaków do Marcina Millera i jego Boysów?

CZYTAJ TAKŻE: 10 hitów disco polo, które królowały w Polsce na przełomie wieków

Marcin Miller i Boys - 5 piosenek z lat 90. które ugruntowały jego pozycję

Zespół Boys został założony w 1990 roku, lecz choć Marcin Miller jest jego liderem, kompozytorem utworów i autorem tekstów, pomysłodawcą był w rzeczywistości Krzysztof Cieciuch, który pożegnał się z formacją w 1997 roku.

Pod koniec 1991 ukazał się pierwszy krążek Boysów, a potem było już z górki. Lata 90. to bowiem czasy największej świetności muzyki disco polo, a grupa Marcina Millera należała w tym względzie do absolutnej czołówki. My dziś postanowiliśmy przyjrzeć się ich dokonaniom i wyłonić te utwory, które przesądziły o ich tak spektakularnym sukcesie. Wyniki naszego przeglądu znajdziecie w galerii załączonej w górnej części artykułu.

Sonda
Który utwór zespołu Boys lubisz najbardziej?
VOX test wiedza ogólna