Marcin Miller

i

Autor: SE Marcin Miller

Marcin Miller – wiek, żona, piosenki. Kim jest lider grupy Boys?

2020-12-30 15:04

Marcin Miller to jeden z najbardziej znanych wokalistów disco polo. Jest obecny na polskim rynku muzycznym od 1991 roku. Piosenki, które stworzył śpiewają pokolenia Polaków. Wśród najpopularniejszych są "Jesteś szalona", "Chłop z Mazur" czy "Wolność". NA voxfm.pl zebraliśmy najważniejsze informacje o artyście.

Marcin Miller – wiek, żona, piosenki. Kim jest lider grupy Boys?

Marcin Miller ma mnóstwo fanów, którzy chcą wiedzieć o nim niemal wszystko. Lider Grupy Boys jest jednym z najbardziej znanym przedstawicieli nurtu disco polo. Ma na koncie ponad 20 płyt, brał udział w takich programach jak "Top Chef", "Koło Fortuny", "Big Brother" czy "Taniec Z Gwiazdam"i. Jest jurorem w talent show "Disco Star."

Marcin Miller - wiek, żona, dzieci

Marcin Miller urodził się 27 maja 1970 roku w Prostkach. Aktualnie jest wieku 50 lat. Wokalista ma żonę Annę. Mają którą dwóch synów - Alana i Adriana oraz wnuka.

Marcin Miller - Boys

Od 1991 roku Marcin Miller jest liderem i wokalistą zespołu Boys. Razem z grupą wydał już 21 albumów studyjnych oraz dwie płyty świąteczne. Pierwszy album został nagrany na kasecie pod koniec 1991 roku. Za teksty oraz kompozycje odpowiada Marcin Miller. Zespół zdobył 6 platynowych płyt oraz 2 złote. Grupa Boys w 2015 roku w Ostródzie obchodziła 25 lecie, a 27 sierpnia 2015 roku w Iłowie odbył się wielki benefis zespołu Boys, który zakończył jubileuszową trasę. W 2016 roku powstał film dokumentalny o zespole pt. "Extraklasa" w reżyserii Marcina Załęskiego.