Mariusz Winnicki z zespołu Classic rozmawia z Pawłem Doncbachem w programie Goście Jest Weekend

i

Autor: VOX FM

Mariusz Winnicki (Classic) szczerze o swojej karierze! Kim zostałby w życiu gdyby nie muzyka? Goście Jest Weekend

2022-10-17 13:38

Zespół Classic istnieje na scenie disco polo praktycznie od początku istnienia gatunku. Grupa założona przez Roberta Klatta powstała w 1992 roku, a rok później do składu dołączył Mariusz Winnicki. W tym roku świętują więc trzydziestolecie na scenie. O trudnych początkach i alternatywnych pomysłach na karierę z Mariuszem Winnickim rozmawia Paweł Doncbach.

Mariusz Winnicki chciał zostać fryzjerem?

Fani disco polo na pewno kojarzą Mariusza Winnickiego jako wokalistę zespołu Classic. Oprócz śpiewania gra również na gitarze, a wcześniej również akordeonie. Mariusz to jednak zdecydowanie wrażliwa dusza w ciele twardziela. Interesuje się poezją śpiewaną, ale oprócz tego że jej słucha, to sam nagrał również płytę pod tytułem „Przystanek miłość". Między innymi o tym opowiedział w rozmowie na antenie VOX FM. Poza tym wspominał również początki istnienia grupy. Jako moment przełomowy w karierze zespołu Classic wskazał koncert w Pasłęku, który jak twierdzi był jednym z pierwszych w ich karierze. Winnicki wspomina, że był naprawdę bardzo dobrze odebrany przez publiczność i pokazał im, że jest w tym wszystkim co robią potencjał. Kim chciałby zostać, gdyby nie zaczął kariery muzycznej i jak powstał najnowszy numer "Będę czekać"? Posłuchajcie rozmowy z Pawłem Doncbachem.

CZYTAJ TAKŻE: Pół wieku na świecie, większość na scenie disco polo. Robert Klatt (Classic) świętował urodziny. Imprezę zaszczyciły największe gwiazdy [GALERIA]

Budzenie, w którym wszystko poszło nie tak jak powinno! Pierwsza Zmiana Budzi Ludzi w VOX FM

QUIZ: Którym z największych hitów disco polo jesteś?

Pytanie 1 z 7
Na weselu...