Michał Probierz odważnie o disco polo. Nie zgadniesz, czego słucha nowy selekcjoner

i

Autor: AKPA

nowy selekcjoner

Michał Probierz odważnie o disco polo. Nie zgadniesz, czego słucha nowy selekcjoner

2023-09-20 10:29

Michał Probierz został nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Na tym stołku zajął miejsce Portugalczyka Fernando Santosa. Okazuje się, że serce nowego trenera ciągnie nie tylko do piłki, ale i do muzyki. Co Michał Probierz uważa o muzyce disco polo i czego słucha na co dzień? Będziecie zaskoczeni.

Nowy selekcjoner Michał Probierz o muzyce disco polo

Michał Probierz został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. To po tym, jak przed tygodniem rozstano się z Portugalczykiem Fernando Santosem. Michał Probierz jako piłkarz grał wcześniej w kilku drużynach. Występował w barwach ŁKS Łagiewniki, Rozbarku Bytom, Gwarka Zabrze, Ruchu Chorzów, Bayeru Uerdingen, KFC Uerdingen, SG Wattenscheid, Górnika Zabrze, Pogoni Szczecin i Widzewa Łódź. Jako pierwszy trener prowadził Polonię Bytom, Widzew Łódź, Jagiellonię Białystok, ŁKS Łódź, Aris Saloniki, Wisłę Kraków, GKS Bełchatów, Lechię Gdańsk i Cracovię. To tyle, jeśli chodzi o jego działalność sportową. A jak wygląda życie prywatne nowego selekcjonera? Michał Probierz zdradził kilka lat temu, jakiej muzyki lubi słuchać. Wypowiedział się też o gatunku disco polo. Nie każdy zdobyłby się na takie wyznanie.

Zenek Martyniuk opowiada o swojej diecie: „Jem 5 posiłków, ograniczyłem słodycze”

Michał Probierz - nowy selekcjoner słucha disco polo

Nie wszyscy Polacy przyznają się do słuchania muzyki disco polo. Części osób zdarza się nawet szydzić z tego gatunku. Innego zdania jest nowy selekcjoner reprezentacji Polski, Michał Probierz. Trener przyznał kilka lat temu na łamach Kuriera Porannego, że lubi polską muzykę i zdarza mu się słuchać disco polo. Choć wśród jego ulubionych artystów nie padło żadne nazwisko reprezentanta tego gatunku. Selekcjoner zdradził za to, że ceni m.in. Janusza Panasewicza z zespołu Lady Pank. I mimo, że Michał Probierz nie wypowiada się zbyt wylewnie o disco polo, to trzeba przypomnieć, że z tą muzyką może go łączyć więcej, niż mogłoby się wydawać. Kilka lat temu, gdy był jeszcze szkoleniowcem Jagielloni Białystok, piłkarze tego klubu i Zenek Martyniuk stworzyli piosenkę "Przez Twe Bramki Strzelone". Po każdym golu drużyny tego trenera, grano też specjalną wstawkę muzyczną, stworzoną przez króla disco polo. Czy te przyzwyczajenia pozostaną i w reprezentacji Polski? Jeśli polska muzyka taneczna zagrzeje naszych piłkarzy do strzelania większej liczby bramek, to nie mamy nic przeciwko!

Listen on Spreaker.