Michał Wiśniewski wybrał dla syna ŻEŃSKIE imię? Jego żona odpiera ataki internautów

i

Autor: AKPA Michał Wiśniewski wybrał dla syna ŻEŃSKIE imię? Jego żona odpiera ataki internautów

Celebryci

Michał Wiśniewski wybrał dla syna ŻEŃSKIE imię? Jego żona odpiera ataki internautów

2023-05-17 11:40

Michał Wiśniewski doczekał się szóstej pociechy, w tym drugiej ze swoją obecną, piątą, żoną. Jeśli jeszcze się nie pogubiliście, to donosimy, że wokalista Ich Troje wybrał dla swego syna dwa imiona, z których jedno wzbudziło szerokie kontrowersje. Co poszło nie tak zdaniem internautów?

Michał Wiśniewski słynie nie tylko ze swojego wspaniałego głosu i szeregu hitów jako frontman Ich Troje. Muzyk był aż pięciokrotnie żonaty i doczekał się gromadki dzieci, którym zwykł nadawać dość niecodzienne imiona, jak Xavier, Vivienne, czy Etiennette. Nie inaczej było w przypadku nowonarodzonego syna, którego Wiśniewski wraz z żoną Polą nazwali Noël Cloé. W internecie oczywiście zawrzało.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Edyta Górniak zlekceważyła Dodę na oczach innych. Jej reakcja mówi wszystko!

Michał Wiśniewski wybrał dla syna ŻEŃSKIE imię? Jego żona odpiera ataki internautów

Przede wszystkim rzesza komentujących nawoływała do trzymania się zasady “jesteś w Polsce, mów po polsku” i nadawania dzieciom rodzimych imion.

A nie mógłby być np. Maciuś? Piękne staropolskie imię – czytamy w jednym z komentarzy.

W kwestii imion syna celebryty wypowiedziało się już nawet kilku językoznawców (sic!), lecz sen z powiek internautom spędza w szczególności drugie z imion które, jak podnoszą, nie dość, że jest żeńskie, to jeszcze zapis “Cloé” jest błędny, gdyż powinno być przez “Ch”.

– Cloe to nie damskie imię? – Oczywiście, że damskie... w dodatku pisze się przez ch.

Pola Wiśniewska nie wytrzymała i odpisała na uszczypliwe komentarze krótko, acz zwięźle: najpierw się dowiedz a później komentuj.

Nie zabrakło jednak pozytywnych i pełnych wsparcia komentarzy ze strony mniej wścibskich, a znacznie bardziej empatycznych internautów. Aż dziw bierze, że w 2023 roku trzeba komuś w sieci tłumaczyć, że życie innych ludzi – i imiona ich dzieci – to tylko i wyłącznie ich sprawa.

Jak dobrze znasz najpopularniejszych wokalistów disco polo? Sprawdź się w naszym quizie!

Pytanie 1 z 6
Marcin Miller to lider zespołu…
VOX test wiedza ogólna