Ciekawe filmowe nowości

Morgane Polański w “The Partisian”. Córka Romana Polańskiego kręci film w Polsce

2023-06-01 11:29

Morgane Polański zawitała do Polski, by nakręcić nowy film. Córka Romana Polańskiego od lat marzyła, by pójść w jedno ślady, ale choć debiut reżyserski ma już za sobą, powołanie odnalazła po drugiej stronie kamery. Jej kariera rozwija się powoli, acz konsekwentnie – niedawno otrzymała angaż do głównej roli w filmie “The Partisian”, do którego zdjęcia trwają obecnie w ojczyźnie jej ojca.

Morgane Polański zawsze kochała świat kina i od dziecka marzyła, by związać z nim swoją przyszłość.

Mój tato zawsze mi powtarzał, że największym luksusem w życiu jest praca, która daje ci poczucie wolności. Bez względu na to, czym ta praca jest. Ja wiedziałam, że będę aktorką – wyznała przed kilkoma laty w rozmowie z magazynem Viva.

Córka Romana Polańskiego rozważała pójście w jego ślady i zostanie reżyserką, ale to aktorstwo ostatecznie skradło jej serce. Morgane debiutowała w 1999 roku w maleńkiej rólce w “Dziewiątych wrotach”. Potem jeszcze parokrotnie grywała w filmach ojca (w tym między innymi w “Pianiście”). Największą rozpoznawalność przyniosła jej jednak rola Giseli, córki Karola Łysego i żony Rollo w “Wikingach”. Ostatnio śmignęła nam na ekranie w nowym filmie Wesa Andersona, a już wkrótce zadebiutuje w głównej roli, jako słynna polska agentka.

Morgane Polański w “The Partisian”. Córka Romana Polańskiego kręci film w Polsce

“The Partisian” to brytyjski thriller szpiegowski traktujący o losach Krystyny Skarbek – słynnej polskiej agentki, która stała się istną legendą brytyjskiego wywiadu. Za scenariusz i reżyserię odpowiada James Marquand, który ma w dorobku takie tytuły jak “Beautiful Devils” i “Pamiętna noc w Stambule”.

W obsadzie filmu, obok Morgane Polański, znalazł się cały szereg polskich gwiazd. Na ekranie zawitają między innymi Piotr Adamczyk, Agata Kulesza i Piotr Trojan. Premierę “The Partisian” przewidziano na 2024 rok.

Jak dobrze znasz najsłynniejsze filmowe hity? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy kina

Pytanie 1 z 10
Której z poniższych części "Gwiezdnych wojen" nie wyreżyserował George Lucas?
Filmy quiz
Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3
Źródło: Córka Romana Polańskiego rozwija karierę! Zagra legendarną polską agentkę