Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

Nawet nie wiesz, co może ukrywać się w twojej choince! Czy Sylwia kupiła drzewko z robakami?

2022-12-16 13:45

Mszyce, roztocza, pająki, a nawet... osy! Choinka w domu to nie tylko świąteczny klimat, ale również potencjalne siedlisko różnych żyjątek, które mogą obudzić się gdy poczują ciepło w Twoim domu. Posłuchaj historii Sylwii i jej "przygody" z drzewkiem.

Jakie robaki żyją na choince?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo to zależy od gatunku drzewka, na który się zdecydowaliśmy oraz skąd dokładnie ono pochodzi. Ale lista potencjalnych nowych lokatorów naszego domu jest całkiem długa: roztocza, modliszki, mszyce, korniki, ćmy, ryjkowce, owady łuskowate, pająki, a nawet wszy. Choć jest duża szansa, że przyniesiemy je wraz z choinką do domu, to jest szansa, że nie zostaną z nami na długo. W mieszkaniach powietrze jest dla nich zbyt suche, a dodatkowo nie będą miały skąd brać pokarmu.

Wizja choinki z robakami w gratisie przeraziła naszą bohaterkę - Sylwię. O poranku obudził ją telefon od dostawcy jej świątecznego drzewka z ostrzeżeniem, że mogą w nim mieszkać niechciani lokatorzy. Jak zareagowała na te rewelacje? Musicie tego posłuchać!

CZYTAJ TAKŻE: Choinkowy Kurier VOX FM 2022! Sprawdź gdzie w tym roku dowozimy drzewka dla słuchaczy

Listen to "Pająki w choince" on Spreaker.
Sonda
Miałeś kiedyś robaki w choince?