Nowy świąteczny hit? Elton John i Ed Sheeran  śpiewają „Merry Christmas. Dochód zostanie przekazany na cele charytatywne

i

Autor: YouTube.com/ Ed Sheeran Nowy świąteczny hit? Elton John i Ed Sheeran śpiewają „Merry Christmas". Dochód zostanie przekazany na cele charytatywne

Nowy świąteczny hit? Elton John i Ed Sheeran śpiewają „Merry Christmas". Dochód zostanie przekazany na cele charytatywne

2021-12-04 16:18

Elton John i Ed Sheeran są przyjaciółmi od lat ale po raz pierwszy zdecydowali na duet i to jaki! Ich bożonarodzeniowa piosenka nosi tytuł „Merry Christmas". W utworze wykorzystali cytaty z ulubionych brytyjskich piosenek świątecznych: „Last Christmas" Wham!, „Merry Christmas" Shakin' Stevensa, „Stay Another Day" East 17" czy „Walking in the Air". Cały dochód zostanie przekazany na fundacje piosenkarzy.

Bożonarodzeniowa piosenka duetu Elton John i Ed Sheeran  -  „Merry Christmas" to słodko-gorzka opowieść o radości z nadchodzących świąt ale i pamięci o tych, którzy odeszli w kolejnym, trudnym roku z pandemią. Piosence towarzyszy teledysk autorstwa Jasona Koeniga, Jenny Koenig i Eda Sheerana. Ten ostatni już na początku tygodnia na swoim instagramowym profilu opublikował wideo, inspirowane komedią romantyczną „To właśnie miłość" (Love Actually)”. A przy okazji podzielił się z fanami historią powstania piosenki „Merry Christmas" i duetu z Eltonem Johnem.

ZOBACZ TEŻ: „Do They Know It’s Christmas? " - Band Aid. Jaka jest historia jednego z najpopularniejszych świątecznych utworów z przesłaniem?

W minione Boże Narodzenie zadzwonił do mnie mój kumpel Elton John i powiedział, że powinniśmy zrobić świąteczną piosenkę. Odpowiedziałem 'może w 2022”, ale w zasadzie napisałem refren tego samego dnia i oto jest. Nasza świąteczna piosenka 'Merry Christmas' ukaże się w ten piątek. Jest w niej dużo dzwonków sań… bardzo dużo"  - można było odczytać z napisów  na tekturowych planszach, które pokazywał na wideo Sheeran.

Dochód z piosenki zostanie przeznaczony po równo na: Ed Sheeran Suffolk Music Foundation oraz The Elton John AIDS Foundation.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD QUIZEM

QUIZ: Zgadnij, jaką gwiazdą jestem

Pytanie 1 z 6
Odchodzę z programu MasterChef Junior! To była cudowna przygoda, ale teraz muszę się skupić na mojej nowej restauracji. Kim jestem?

„Merry Christmas" to pierwsza wspólna piosenka duetu John i Sheeran, ale każdy z nich z ma w swoim dorobku świąteczny hit. Elton John w 1973 roku wydał „Step Into Christmas" – klasyk wciąż jest jedną z najpopularniejszych bożonarodzeniowych piosenek. Z kolei Ed Sheeran w 2017 roku wydał singiel „Perfect". W roku premiery kawałek zajął pierwsze miejsce w zestawieniu brytyjskich hitów bożonarodzeniowych. W tym samym roku powstała także nowa wersja utworu w duecie z Beyonce. Na voxfm.pl prezentujemy teledysk do utworu „Merry Christmas" od duetu Elton John i Ed Sheeran.