Adam Mirek

i

Autor: Kolaż na podstawie screenów z Instagram oraz TikTok @adam_mirek/Canva

Odpalił zimne ognie i wywołał burzę! "Myślałem, że serio palcami odpaliłeś"

2023-01-17 14:52

Zimne ognie zna właściwie każdy! Towarzyszą nam przy okazji ważnych imprez, takich jak Sylwester. Bardzo często używane są też na przyjęciach weselnych czy urodzinowych. Ale czy na pewno prawidłowo je odpalamy? Ten filmik zasieje w Was ziarno wątpliwości.

Jak odpalać zimne ognie?

Najłatwiej odpalić je za pomocą zapałki lub zapalniczki. Jeżeli jeden zimny ogień już się iskrzy, to można przystawić do niego drugi by się odpalił. Okazuje się jednak, że większość z nas odpala je od góry, a to wcale nie jest konieczne. Adam Mirek, który na TikToku publikuje około naukowe ciekawostki, okraszone dużą dawką humoru, wrzucił ostatnio filmik, który wywołał burzę w komentarzach. Tiktoker wciela się w nim między innymi w postać Marii Curie Skłodowskiej i opowiada o tym jak zostały wynalezione zimne ognie i co sprawia, że palą się w taki, a nie inny sposób. W pewnym momencie filmik zmontowany jest w taki sposób, że wydaje się, że naukowczyni odpala zimne ognie swoimi palcami. Nie to jednak wzbudza największą kontrowersję w komentarzach. Adam Mirek odpala bowiem zimne ognie zapalniczką... od dołu.

CZYTAJ TAKŻE: Dlaczego nie powinno się jeść pomarańczy przed zbliżeniem? Naukowiec pokazuje co się może stać [WIDEO]

CUD NA STACJACH! PIERWSZA ZMIANA KOMENTUJE

- to się odpala od dołu? ?zawsze odpalam od góry ?

- wychodzi na to że nawet zimnych ogni nie umiem prawidłowo odpalić

- myślałem że serio palcami odpaliłeś?

Komentują internauci pod filmikiem. Na jeden z nich Adam Mirek odpowiedział kolejnym filmikiem, w którym pokazuje, że zimne ognie możemy odpalić nawet od środka. Wtedy "płomień" rozdzieli się i będzie szedł w przeciwnych kierunkach.

Sonda
Jak odpalasz zimne ognie?