Oscary 2023

i

Autor: Canva

Polski film z szansą na Oscara! "IO" w reżyserii Jerzego Skolimowskiego z nominacją

2023-01-24 15:17

Poznaliśmy nominowanych do zdobycia Oscarów. Najlepszym Pełnometrażowym Filmem Międzynarodowym ma szansę zostać "EO" w reżyserii Jerzego Skolimowskiego. To pierwszy tytuł legendarnego polskiego reżysera, który został nominowany do Nagród Akademii.

"IO" nominowany do Oscara 2023

"IO" Jerzego Skolimowskiego na koncie ma już Nagrodę Jury na festiwalu w Cannes, Europejską Nagrodę Filmową dla najlepszego kompozytora oraz wyróżnienie dla najlepszego reżysera na festiwalu w Valladolid. Czy czy wśród licznych nagród znajdzie się również Oscar? Wszystko wskazuje na to, że ma na to spore szanse! "IO" Jerzego Skolimowskiego jest współczesną interpretacją zaliczanego do klasyki kina francuskiego filmu "Na los szczęścia, Baltazarze!" Roberta Bressona z 1966 roku. Tytułowym bohaterem filmu jest osiołek, który występuje w cyrku z młodą artystką o pseudonimie Kasandra (w tej roli Sandra Drzymalska).

95. gala wręczenia Oscarów odbędzie się w niedzielę 12 marca 2023 r. w Dolby Theatre w Los Angeles. Po raz trzeci już galę poprowadzi Jimmy Kimmel. Ponieważ tegoroczna uroczystość odbędzie się w cieniu wojny w Ukrainie wiadomo, że Rosja nie weźmie udziału w ceremonii.

Wesele Marzeń z VOX FM 2023

Nowości disco polo 2023! Najlepsze premiery tego roku