Pączek za pytanie

i

Autor: VOX FM

Pytania z zakresu wiedzy szkolnej i pączek za dobrą odpowiedź! Kto poradził sobie z naszym wyzwaniem?

2023-02-16 13:59

Czym są Śniardwy? Co zbiera się na wykopkach? Jaka jest 8 litera polskiego alfabetu? Jak z pytaniami z zakresu szkoły podstawowej poradzili sobie spotkani przez nas przechodnie? Warto było sobie przypomnieć co nieco, bo za poprawną odpowiedź przysługiwał... pączek!

Przypadkowo spotkani przechodnie, skuszeni pączkami podjęli się wyzwaniu wiedzy. Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz. To powiedzenie obiło się o uszy chyba każdemu. Pamiętamy je szczególnie z czasów szkolnych gdy rodzice, by zmotywować pociechy do nauki powtarzali je na okrągło. Ale jak się okazuje – zarówno młodzież jak i dorośli – powinni wziąć te słowa sobie głęboko do serca… bo z naszą ogólną wiedzą nie jest za dobrze. Odpowiedzieli na niezwykle proste choć momentami podchwytliwe pytania:

Jesteś w Oslo. W jakim kraju się znajdujesz? Kto napisał Baśnie Braci Grimm? Jak się pisze słowo wschód? Kto napisał Tango Mrożka? Czym są Śniardwy? Ile ludzi mieszka w Polsce?

A jak Wy poradzilibyście sobie z pytaniami? Czy znaliście poprawne odpowiedzi na wszystkie, a może niektóre Was przerosły?

'VOX: pączek za poprawną odpowiedź'
Sonda
Czy te pytania były trudne?