Sławomir Świerzyński

i

Autor: AKPA

disco polo

Sławomir Świerzyński z Bayer Full ostro po wyroku sądu. Mówi o robieniu z niego złodzieja

2023-09-22 17:43

Sławomir Świerzyński z grupy Bayer Full wymownie odniósł się do wyroku sądu ws. piosenki "Tawerna. Pod Pijaną Zgrają". Ta dotyczyła bezprawnego użycia tego utworu przez zespół, a sprawę założył oryginalny autor numeru. Świerzyński twierdzi, że w tej sytuacji robi się z niego złodzieja, którym w jego ocenie nie jest.

Sławomir Świerzyński o wyroku sądu

Ostatnie tygodnie dla Sławomira Świerzyńskiego z zespołu Bayer Full nie były zbyt łaskawe. Muzyk został ostro skrytykowany m.in. za swoje komentarze podczas jednego z koncertów. Jakby tego było mało, przegrał sprawę dotyczącą utworu "Tawerna. Pod Pijaną Zgrają". Sąd Najwyższy podtrzymał bowiem decyzje sądów niższych instancji, które nakazały przeproszenie Grzegorza Bukały z Wałów Jagiellońskich za naruszenie jego praw autorskich do numeru. Na płycie zespołu Bayer Full jako autor piosenki "Tawerna. Pod Pijaną Zgrają" został bowiem umieszczony nie on, a "B.M.". Dlatego teraz Bukale należą się m.in. przeprosiny. Wspomniane inicjały miały znaleźć się na płycie, gdyż one widniały na śpiewniku obozowym. Co o takim wyroku sądzi lider Bayer Full? Muzyk nie kryje rozgoryczenia, czym podzielił się na łamach tygodnika "Na żywo". Świerzyński nie gryzł się w język.

Defis w Pierwsza Zmiana Show

Lider Bayer Full ostro o wyroku sądu

Sławomir Świerzyński jasno mówi, że nie zgadza się z wyrokiem sądu. Wskazał, że dostał 14 stron uzasadnienia decyzji, z których jego zdaniem niewiele z nich wynika. Dodał też, że nie czuje się winny.

Robi się ze mnie złodzieja, tymczasem posiadam wszelkie zgody do wykonywania "Tawerny Pod Pijaną Zgrają"

- mówi cytowany przez pismo Sławomir Świerzyński.

Tymczasem na stronie Bayer Full możemy znaleźć oświadczenie dotyczące utworu.

Zespół Bayer Full oświadcza, że rozpowszechniane na nośnikach fizycznych (płyty analogowe, kasety magnetofonowe, płyty CD, płyty DVD) nagranie dźwiękowe i video wykonania piosenki pod tytułem: Tawerna "Pod Pijaną Zgrają" opatrzone jest nieprawdziwą informacją, że autorem jej muzyki i tekstu jest B. Marcinkiewicz; w rzeczywistości autorem muzyki i tekstu jest Grzegorz Bukała. Zespół Bayer Full przeprasza Pana Grzegorza Bukałę za naruszenie Jego praw autorskich do przedmiotowej piosenki.

Zespół Bayer Full informuje, że w dniu 30 września 2021 r. Sąd Apelacyjny w Łodzi wydał wyrok oddalający apelację Sławomira Świerzyńskiego od wyroku Sądu Okręgowego w Płocku. Sławomir Świerzyński zapowiedział wniesienie skargi kasacyjnej od wyroku Sądu Apelacyjnego w Łodzi.

- czytamy na stronie.

Czy to zakończy spór i spełnią się w końcu słowa piosenki "Wszyscy Polacy to jedna rodzina"? O tym zapewne przekonamy się niebawem.

Dokończ największe hity disco polo:

Pytanie 1 z 10
Masters - Żono Moja: Gdy nad nami niebo płacze, mokną Twoje złote włosy. Piękny list spotkanie nasze…
Listen on Spreaker.