Sposób na upały prosto z TikToka!

i

Autor: screen/TikTok @pearlinchen Ten prosty trik pomoże choć trochę się ochłodzić

Sposób na upały prosto z TikToka! Ten prosty trik pomoże choć trochę się ochłodzić

2022-07-21 14:34

Nawadnianie to najważniejsza rzecz w czasie upałów - do tego chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Ale co zrobić, żeby jednocześnie szybko schłodzić napój i nie stracić orzeźwiającego smaku? Ten prosty trik sprawdzi się w każdej kuchni, a kosztuje tylko kilka minut naszej pracy.

Sposób na orzeźwienie z TikToka

Fala upałów nad Europą dotarła również do Polski. Na termometrach w większości kraju obserwować możemy wartości oscylujące w okolicach 30°C, a nawet grubo powyżej. Każdy z nas szuka ochłody i orzeźwienia. Z pomocą tym razem przychodzi TikTok. Użytkowniczka o nicku @pearlinchen opublikowała filmik, w którym wrzuca do szklanki cytrynę. Ale nie byle jaką! Owoc wcześniej pokroiła w plasterki i zamroziła, dzięki temu cytryna oprócz tego, że dodaje smaku to jeszcze schładza napój.

Pokrojoną w ulubione kształty (plasterki, ćwiartki) cytrynę warto zamrozić na płasko, na przykład na tacce, a później przerzucić do woreczka lub pojemnika. Dzięki temu plasterki nie posklejają się nam w czasie zamarzania. To idealne rozwiązanie do napojów, mrożonej herbaty czy drinków, dzięki któremu nie będziemy ich rozwadniać rozmarzającymi kostkami lodu. Zobaczcie sami!

CZYTAJ TAKŻE: Fala upałów nadciąga! Kiedy znów zrobi się gorąco w Polsce? Prognoza na drugą połowę lipca

Wakacje po polsku – tak bawiła się ekipa VOX FM na Podlasiu

Przed nami upalny weekend

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy w weekend planują wypoczynek nad wodą. Sobota (23 lipca) będzie najcieplejszym dniem w tym tygodniu! Nad morzem termometry wskażą nawet 28 stopni powyżej zera. W pozostałej części kraju od 33⁰C do nawet 36⁰C. I mówimy tu o wartościach w cieniu. Niedziela (24 lipca) choć chłodniejsza to trudno mówić o spektakularnym ochłodzeniu. Najwyższe temperatury w okolicach 30⁰C jedynie na Podkarpaciu, reszta kraju od 22°C do 27°C. Zachodni, umiarkowany wiatr w całym kraju okresami porywisty, zachodni.

Sonda
Czy lubisz upały?