Top Girls i Topky

i

Autor: Kolaż na podstawie screenów z Instagram @zespoltopgirls i @topky_official Rok temu doszło do rozpadu starego składu Top Girls i powstał zespół Topky

Ta decyzja wstrząsnełą sceną disco polo. Dokładnie rok temu z Top Girls odeszły dwie wokalistki

2022-09-06 15:35

Choć wielu się domyślało, to jednak wiadomość była dla fanów ogromnym szokiem. Dokładnie rok temu z zespołu Top Girls odeszły Paula Karpowicz i Angelika Żmijewska. Dziewczyny w duecie zaczęły występować pod przewrotną nazwą Topky. A do oryginalnych "Topek" dołączyły dwie nowe wokalistki.

Topky i "nowe" Top Girls już rok na scenie disco polo

Fanom disco polo zespołu Top Girls nie trzeba przedstawiać. Grupę od początku istnienia tworzyły wspólnie trzy piękne dziewczyny - Paula, Angelika i Justyna. I właśnie w tym składzie wylansowały takie hity, jak „Mleczko”, „Pod osłoną nocy” czy „Taniec to rozmowa”. Podbijały Best Listę, portal YouTube i serca fanów gorącymi występami na scenie. I choć niektórzy fani spodziewali się tego, to jednak decyzja dwóch wokalistek była szokiem dla wielu osób.

Dokładnie 6 września 2021 roku z zespołu postanowiły odejść dwie wokalistki: - „W styczniu Paula z Angelą podjęły decyzję o odejściu z zespołu Top Girls” - brzmiał oficjalny komunikat wytwórni Green Star, z którą współpracuje grupa. Do Justyny, która pozostała w zespole dołączyły wtedy Natalia i Katarzyna. W nowym składzie od razu wydały nową piosenkę i ruszyły w trasę koncertową. Dziś już nikt nie wyobraża sobie koncertów Top Girls bez pięknych głosów i uśmiechów tych dwóch dziewczyn.

CZYTAJ TAKŻE: To koniec Top Girls jaki znamy! Angelika i Paula odchodzą z zespołu

Topky o odejsciu z Top Girls

Z kolei Paula i Angelika nie porzuciły sceny i założyły swój własny, nowy projekt muzyczny pod przewrotną nazwą Topky. Przewrotną, ponieważ fani Top Girls nazywali potocznie zespół "Topkami". Również nie tracąc czasu praktycznie od razu wydały swój debiutancki singiel "Szpile", który został przez fanów bardzo dobrze przyjęty. W relacjach na instagramowym profilu Angeliki możemy znaleźć wspomnienia z ostatnich 12 miesięcy działalności. Pod jednym z kafelków Żmijewska napisała:

Pierwszy klip jako Topky "Szpile". Pamiętam stresik związany z tym jak zareagujecie na te nasze muzyczne zmiany

Od tamtej pory oba zespoły odnalazły swoje miejsce na scenie disco polo. Top Girls w nowym składzie wydało kilka hitów, w tym "Rumieńce", "Było minęło" czy "Już nie lubię". Z kolei Topky oprócz własnych kawałków wypuściły znakomite numery we współpracy z takimi gwiazdami jak Łobuzy, MiłyPan czy Defis. Numer "Jeden taniec jedna noc" w tej chwili na portalu YouTube ma ponad 20 milionów wyświetleń, a licznik wciąż bije. W sercach fanów znalazło się więc miejsce dla wszystkich pięknych "Topek".

CZYTAJ TAKŻE: Top Girls pokazały to, co do tej pory było zakryte. Fani: „Jesteście tylko ludźmi”

Sonda
Który zespół lubisz bardziej?

Topky, Szpilki i Top Girls - najseksowniejsze zespoły disco polo! Kim są piękne wokalistki?