"Takiego wysypu rydzy to jeszcze nie widzieliście. Marzenie każdego grzybiarza" wideo podbija sieć! Gdzie można znaleźć tak dużo grzybów?

Rydze wielkie jak dłoń
Autor: screen/Facebook Lubuscy Łowcy Burz Ogromne rydze rosnące jeden koło drugiego - to wideo podbija sieć

Deszczowa aura i temperatury w okolicach 10 stopni to jak się okazuje prawdziwy raj dla grzybiarzy. Jedne z najbardziej pożądanych to rydze. W sieci krąży filmik, na którym ogromne okazy rosną co kilkanaście centymetrów. Gdzie zostało nagrane?

Ogromne rydze na wyciągnięcie ręki

Przełom września i października to najlepszy czas na grzybobranie. Od kilku lat o tej porze w sieci aż roi się od zdjeć i filmików, w których grzybiarze przechwalają się swoimi zbiorami. Rzadko jednak zdradzają dokładną miejscówkę do zbierania. Prawdziwki, podgrzybki oraz rydze - to chyba najbardziej porządane gatunki, wykorzystywane zarówno do potraw na świeżo, ale też do suszenia i przetworów. I właśnie te ostatnie, czyli rydze rosnące gęściej niż drzewa w lesie nagrał jeden z internautów. Wideo podbija sieć!

CZYTAJ TAKŻE: "Trawa mnie relaksuje" zaskakujące wyznanie Radka Liszewskiego! Czego jeszcze nie wiecie o liderze zespołu Weekend?

Jak w grzybowym raju!😱😱😱

O mój Boże 😱 to są najlepsze grzyby na świecie 😋😋😋😋😋kocham je jeść!! Toć to raj chodzić i zbierać grzyby i to jeszcze rydze🙆

W życiu nie widziałam tak dużych ☺️Zawsze zbierałam małe i piekliśmy na kuchni z solą.Pyszności 🤤😋🍀

- komentują internauci i jednocześnie chwalą się zebranymi przez siebie okazami. Musicie zobaczyć ten filmik! Jeśli jednak chcecie poszukać tej miejscówki to musicie wybrać się do naszych sąsiadów, bo filmik nagrany został w Czechach.

Nowości disco polo lato 2022! Najgorętsze premiery tegorocznych wakacji

VOX FM – Jazda do roboty 2022
Nasi Partnerzy polecają